Szczyrk: na „Górze Błogosławieństw” dziękowano za pontyfikat Benedykta XVI
01 marca 2013 | 14:51 | rk Ⓒ Ⓟ
Za pontyfikat Benedykta XVI dziękowano na Szczyrkowskiej Górze Błogosławieństw. Przez 8 minut biły dzwony tutejszego sanktuarium maryjnego. Wierni zebrani na Górce odśpiewali „Christus vincit” oraz hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Odmówiono dziesiątkę Różańca Świętego, a po błogosławieństwie odśpiewano „Barkę”.
Kilka dni wcześniej, w święto Katedry św. Piotra, 22 lutego, ks. kustosz Stanisław Oskwarek, salezjanin przewodniczył dziękczynnej Mszy świętej. Na zakończenie Eucharystii został odczytany specjalny list do papieża Benedykta XVI. Podziękowano w nim, że 9 kwietnia 2008 roku osobiście pobłogosławił korony dla Matki Bożej Szczyrkowskiej Wspomożycielki i Królowej Beskidów, czczonej w miejscowym sanktuarium.
„Dziękujemy za Twoje Apostolskie Błogosławieństwo skierowane w 2010 roku do wspólnoty salezjanów i pielgrzymów. Dziękujemy za duchową łączność z naszym sanktuarium przekazaną w dniu 19 maja 2012 roku, przez Twojego osobistego sekretarza – dziś Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Georga Gansweina na ręce Rektora Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Enrico Dal Covolo SDB, który przybył, aby wyświęcić na kapłana diakona Łukasza Krysmalskiego SDB” – napisano w liście odczytanym w języku angielskim i włoskim.
Zebrani, zwłaszcza młodzi z aplauzem przyjęli jego treść. W ostatnim dniu pontyfikatu Ojca Świętego list oraz płyty DVD z uroczystości, a także płyty zaprzyjaźnionych z sanktuarium zespołów – Golec uOrkiestry, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łodygowic i Zespołu Regionalnego „Klimczok” – zostały przekazane abp. Georgowi Gansweinowi.
„Kto wie, Ojciec Święty lubi muzykę. Może teraz na emeryturze posłucha i naszych beskidzkich melodii” – mówił jeden z młodych członków Zespołu „Klimczok”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.