Drukuj Powrót do artykułu

Szczyrk: Nowy Testament od luteran dla uczestników Runmageddonu

22.10.2017 , rk, Szczyrk, 22-10-2017 Ⓒ ℗

Dla uczestników Runmageddonu w Szczyrku – niezwykle ciężkiego wyścigu na ekstremalnym torze przeszkód – luterański duchowny z parafianami z Salmopolu przygotowali specjalne egzemplarze Nowego Testamentu. To prezent z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji.

Ks. Jan Byrt chciałby, aby uczestnicy Runmageddonu, którzy przyjechali na dwa dni do Szczyrku z całej Polski pamiętali, że słowo Boże można wziąć wszędzie ze sobą. – Egzemplarze mają specjalną szatę zewnętrzną w kolorystyce moro. Mamy nadzieję, że ten Nowy Testament będzie zawsze przy uczestnikach i będzie przez nich czytany. Oby służył również w następnych latach i biegach Runmageddon. Prezent ma przypominać też nasze miasto – Szczyrk – tłumaczył duchowny znany z wielu inicjatyw ewangelizacyjnych.

Uczestnicy Runmageddonu pokonują specjalną trasę, na której czekają ich, m.in. błoto, woda, ogień, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany. – Nie znajdziesz na świecie drugiej imprezy z takim zagęszczeniem przeszkód i tak ciekawą trasą – zapewniają organizatorzy imprezy.

Ks. Jan Byrt, kierujący filialną parafią w Szczyrku Salmopolu, zasłynął, m.in. z budowy ołtarza europejskiego w Beskidzie Śląskim, przy którym odbywają się co jakiś czas nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Europy. Duchowny rozdawał koszulki i opaski z biblijnymi cytatami, organizował kolonie dla biednych dzieci.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.