Drukuj Powrót do artykułu

Szczyrk: parafia ewangelicka promuje Ewangelię i zdrowy sport

20.04.2018 , rk, Szczyrk Ⓒ ℗

Piłki futbolowe rozdawać będzie dzieciom Jan Byrt z ewangelickiej parafii filialnej w Szczyrku Salmopolu. Na dwa miesiące przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji znany z ewangelizacyjnego zapału duchowny zaprosił już na ekumeniczne nabożeństwa, wypełnione modlitwą i zachętą do sportowej rywalizacji.

Pierwsze z czterech zaplanowanych nabożeństw odbędzie się 17 czerwca o godz. 11.00 i zaproszeni są na nie zarówno ci, „którzy kochają Ewangelię, jak i miłośnicy piłki nożnej”.

– Chcemy głosić słowo Boże, modlić się o rywalizację w duchu fair play, o widowiskowe mecze i powodzenie drużyny biało-czerwonych, a Bogu na chwałę zaśpiewać pieśni. Każde dziecko wyjdzie z nabożeństwa z symboliczną piłką w ręku – zapowiedział ks. Jan Byrt, który poprosił liczne osoby i instytucje o podarowanie piłek na ten cel. „Chcemy, aby dzieciaki w czasie wakacji zaprosiły na podwórko rówieśników i zagrały w piłkę. By odeszły od komputerów, telefonów i potrafiły stworzyć drużynę” – wyjaśnił duchowny.

Na akcję odpowiedział pozytywnie m.in. PZPN. Do Szczyrku dotarły piłki z podpisami prezesa Zbigniewa Bońka, a także podarunki od wojewody śląskiego i marszałka województwa śląskiego oraz jednej z europosłanek. Jeśli ktoś chce wesprzeć inicjatywę, może skontaktować się z parafią, pisząc na adres e-mail: salmopol@wp.pl

Luterański duchowny modlił się kilka lat temu o godne chrześcijańskie zachowanie kibiców i rywalizację pomiędzy drużynami piłkarskimi. Podczas ekumenicznego nabożeństwa w intencji Euro 2012 rozdał około 100 piłek futbolowych najmłodszym uczestnikom modlitwy. W 2014 roku modlił się o szlachetną rywalizację sportowców podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.