Drukuj Powrót do artykułu

”Szkoła Sanktuarium” przypomni majowe przesłanie papieża

07.01.2018 , Fatima / mz (KAI/AE/SF) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

W Fatimie ruszyła “Szkoła Sanktuarium”, cykl wykładów służących popularyzacji przesłania pozostawionego przez papieża Franciszka podczas ubiegłorocznej wizyty w tej portugalskiej miejscowości. Jak poinformowały władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w każdej z sesji będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 40 osób.

Ujawniły, że pierwsze wykłady w ramach “Szkoły Sanktuarium” rozpoczną się 27 stycznia i prowadzone będą pod hasłem “Matka Boska Fatimska – Jaka Maryja?”. W trakcie kolejnych sesji mają być omawiane kwestie dotyczące, m.in. modlitwy różańcowej, cierpienia oraz zadośćuczynienia. – Udział w poszczególnych sesjach wymaga wcześniejszej rejestracji. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne – poinformowały w komunikacie władze sanktuarium w Fatimie.

Czytaj także: Fatima – uroczyste obchody stulecia zakończenia objawień

Papież Franciszek przybył do Fatimy 12 maja ub. r. na główne obchody stulecia objawień w tej portugalskiej miejscowości. Nazajutrz, na krótko przed odlotem, ogłosił świętymi dwójkę małych wizjonerów: Hiacyntę i Franciszka Marto. W uroczystości tej wzięło udział ponad 1,5 mln osób z całego świata.

W trakcie swojej wizyty w Fatimie Franciszek powierzył się opiece Maryi w Kapliczce Objawień. Przed fatimską figurką Maryi papież określił siebie “biskupem ubranym na biało”, nawiązując do fragmentu trzeciej części tajemnicy fatimskiej, ogłoszonej przez Stolicę Apostolską w 2000 r. Sformułowaniem tym określano dotychczas św. Jana Pawła II.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 stycznia 2018 14:18

Franciszek w uroczystość Objawienia Pańskiego

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.