Drukuj Powrót do artykułu

Szkoły papieskie przekazały środki na dożywianie afrykańskich dzieci

18 maja 2018 | 12:01 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Nauczyciele i uczniowie z Rodziny Szkół św. Jana Pawła II w Polsce przekazali fundusze na dożywianie afrykańskich dzieci z katolickiej misji Awandjelo, która znajduje się w Welou w Togo. Środki były zbierane w czasie Wielkiego Postu.

Kilka lat temu przeprowadzono zbiórkę na budowę szkoły w Togo. Jej patronem jest św. Jan Paweł II. Wówczas udało się zebrać ponad 45 tys. złotych. Parę dni temu podsumowano drugą zbiórkę, w wyniku której zebrano ponad 21 tys. zł. Fundusze zostaną przekazane na dożywianie dzieci z misji Awandjelo.

– Pozdrawiamy wszystkich naszych darczyńców, ofiarodawców, czyli Szkoły Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy za waszą pomoc i ofiarność. Dziękujemy dzieciom i nauczycielom, którzy łączą się z nami w różnych akcjach, aby nas wspierać – powiedział ks. Łukasz Kobielus, który pracuje w misji w Awadjelo, której patronem jest papież-Polak.

– Myślę, że dzięki tym zwiększonym wpływom będziemy mogli dołożyć dodatkowy dzień szkolny z posiłkiem. W przyszłym roku odnowimy niektóre książki. Z pewnością pieniążków jeszcze zostanie, zatem oddamy je dzieciom z sierocińca, w którego utrzymanie również jestem zaangażowany. Możemy też opłacić prywatne gimnazjum dla najlepszych uczniów – dodał misjonarz.

W Polsce i na świecie jest już prawie 1,2 tys. placówek oświatowych, których patronem jest papież-Polak. Uczy się w nich ok. 300 tys. dzieci i młodzieży. Idea integracji społeczności szkolnych, które za patrona obrały sobie Jana Pawła II, zrodziła się w październiku 1998 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.