Tag: młodzież

15:24 / 22-06-2026

Przewodnicząca Krajowej Rady KSM: w stowarzyszeniu czujesz, że masz obok siebie swoich ludzi

– KSM to przede wszystkim wspólnota i współpraca. Chciałabym, żeby młodzi wiedzieli, że mają wsparcie, że nie zostają sami, ale mają poczucie realnej współpracy i kontaktu – mówi Kinga Stawińska, przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W rozmowie opowiada o swojej drodze od parafialnego oddziału w Głuszycy po odpowiedzialność za ogólnopolskie struktury KSM.

20:37 / 21-06-2026

Dziękczynienie za rok formacyjny w ramach diecezjalnego spotkania dzieci

Modlitwa, przyjęcie nowych członków Eucharystycznego Ruchu Młodych i festyn dla najmłodszych złożyły się na Diecezjalne Spotkanie Dzieci, które 21 czerwca odbyło się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy. Uczestnicy dziękowali za rok formacyjny i prosili o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych

Msza św., ale i koncerty, świadectwa, a nawet konkurs z nagrodami – to wszystko znalazło się w programie 27. Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci (PKRD) przy Radiu Maryja na Jasną Górę. Z najmłodszymi zaśpiewali zespół Małe TGD oraz bp Antoni Długosz. Biskup sprawował Eucharystię z udziałem dzieci. Hasło pielgrzymki to: „Jestem uczniem i misjonarzem Pana Jezusa”. Mali pielgrzymi dziękowali za kończący się rok szkolny i modlili się o opiekę Maryi na czas wakacji.

Nie tylko słuchać, ale żyć Słowem – II Festiwal Licheń Młodych

Modlitwa, muzyka, świadectwa, spotkania i całe mnóstwo powodów do radości. Ale przede wszystkim jedno pytanie, które wybrzmiewało przez cały dzień: co zrobić, aby Słowo Boże nie kończyło się na usłyszeniu, lecz stawało się codziennością? Odpowiedzi na nie młodzi szukali podczas II Festiwalu Licheń Młodych, który 20 czerwca zgromadził w licheńskim sanktuarium uczestników z różnych stron Polski.

„Z buta do Maryi” – młodzi modlą się o nowe powołania, idąc do Górki Klasztornej

Blisko trzydzieści kilometrów mieli do pokonania pierwszego dnia uczestnicy pieszej pielgrzymki „Z buta do Maryi”, która prowadzi młodzież z diecezji bydgoskiej do Górki Klasztornej – najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce. Jej główną intencją jest modlitwa o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

19:21 / 20-06-2026

Młodzi świadkowie Miłosiernego

Pod hasłem „Młodzi świadkowie Miłosiernego” odbyło się w Ożarowie Diecezjalne Spotkanie Młodych. Połączyło ono modlitwę, formację i integrację, gromadząc liczną młodzież z całej diecezji.

Dialog, młodzież, chorzy i kultura: Leon XIV podąża śladami św. Augustyna

Przedstawiając się światu tuż po swym wyborze, Leon XIV powiedział, że jest synem świętego Augustyna. Augustiańska tożsamość obecnego papieża czyni dzisiejszą podróż do Pawii szczególnie ważną. W mieście, które znalazło się w słynnej „Boskiej komedii” Dantego, znajduje się jeden z najważniejszych i najpiękniejszy grobowców na świecie, gdzie pochowany jest Święty z Hippony. 

20:57 / 19-06-2026

We Wrocławiu powstanie Dom dla Młodych

Fundacja na Rzecz Rozwoju Młodzieży „Młodzi Młodym”, założona z inicjatywy abp. Józefa Kupnego, otrzymała niemal 100 tys. zł dotacji z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego na utworzenie Domu dla Młodych we Wrocławiu. Nowa przestrzeń, przeznaczona dla nastolatków z miasta i regionu, ma rozpocząć działalność jesienią 2026 roku.

17:56 / 18-06-2026

Kard. Grzegorz Ryś podczas 20-lecia Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach: Bóg ma na imię „Tata”

– W trudnych chwilach mówcie do Boga „Tato”. Ten zwrot do Boga będzie w Was budził pokój, zaufanie, przekonanie, że wszystko będzie dobrze. Tata jest obok – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas Mszy św. odprawionej z okazji 20-lecia Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach.

07:39 / 17-06-2026

Pelplin: Młodzież, rodziny i osoby z niepełnosprawnościami na „Przystani”

Wtorkowe spotkanie osób z niepełnosprawnościami zwieńczyło cykl formacyjno-integracyjny „Przystań – warsztaty dla duszy”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Przystań pokoju”. Od minionego piątku (12 czerwca) w Pelplinie gromadziła się młodzież, rodziny oraz osoby zmagające się z ograniczeniami zdrowotnymi, aby wspólnie się modlić, rozwijać pasje i pogłębiać wiarę. 

1 2 3 172
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.