Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX
Drukuj Powrót do artykułu

„Tajemnica nowenny pompejańskiej” – różańcowy tryptyk filmowy!

06.10.2017 , Reklama, am / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. materiały prasowe

Niezwykły film o fenomenie Różańca – Tajemnicy Nowenny Pompejańskiej nagrodzony na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016. Tryptyk filmowy zdobył I nagrodę w kategorii multimedialnej.

To dzieło filmowe odpowiada na pytania, w czym kryje fenomen nowenny pompejańskiej? Skąd się ona wzięła? Kim był jej autor? I w końcu, dlaczego to Polska stała się miejscem tysięcy łask i cudów nowenny nie do odparcia?

Na ponad dwugodzinny tryptyk składają się trzy filmy:

1. „Pompeje. Miasto Maryi”

W pierwszym filmie przenosimy się do Włoch, do Pompejów. Poznajemy sanktuarium Królowej Różańca i jego historię, uczestniczymy w tamtejszych uroczystościach. Wchodzimy w historię i przesłanie nowenny pompejańskiej. Wypowiadają się znakomite osobistości, m.in. ks. abp Tommaso Caputo z sanktuarium pompejańskiego.

2. „Bartolo Longo. Człowiek miłosierdzia”

W drugim filmie poznajemy bł. Bartola Longo, autora nowenny pompejańskiej i założyciela Sanktuarium Dziewicy Pompejańskiej. Widzimy, jak jego dzieła duchowe trwają i wciąż się rozwijają!

3. „Fenomen nowenny pompejańskiej”

Ostatni film przedstawia historię nowenny pompejańskiej w Polsce. Poznajemy osoby zaangażowane w jej krzewienie oraz świadectwa łask otrzymanych przez odmawianie różańca i nowenny pompejańskiej.

 **

Zamów już teraz!

Trzy filmy na DVD można zamówić w atrakcyjnej cenie 25 złotych na stronie www.film.rozaniec.info lub na www.rosemaria.pl.

Pokaz filmu w parafii? – to nie problem!

Pokaz filmu o nowennie pompejańskiej to dobra okazja, aby promować różaniec w środowisku parafialnym. W programie proponujemy m.in. krótką prelekcję zachęcającą do różańca i nowenny pompejańskiej, uczczenie relikwii bł. Bartola Longo, prezentację świadectw nowenny pompejańskiej, niespodzianki dla uczestników (czasopismo, obrazki, książeczki w prezencie).

Więcej informacji tutaj: www.film.rozaniec.info/pokaz/

Wersja do druku

Przeczytaj także

05 października 2017 15:01

Polsko-ukraińskie pojednanie - 30 lat od podpisania deklaracji

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.