Drukuj Powrót do artykułu

Tarnobrzeg: koncert charytatywny dla dziewczynki chorej na białaczkę

09 stycznia 2019 | 10:07 | apis | Tarnobrzeg Ⓒ Ⓟ

Świąteczno-noworoczny koncert charytatywny “Gwiazdka dla Kariny” w wykonaniu aktorki i piosenkarki Olgi Szomańskiej odbył się 8 stycznia w kościele na osiedlu Zakrzów w Tarnobrzegu. Wolontariusze Caritas kwestowali na leczenie 9-letniej Karinki, walczącej z chorobą nowotworową.

Znakomita artystka Olga Szomańska zaśpiewała znane piosenki z repertuaru oratorium Piotra Rubika oraz wspólnie z publicznością znane kolędy. Podczas recitalu każdy mógł dołączyć się do kwesty oraz kupić wspaniałe wypieki przygotowane przez zakrzowskie gospodynie i zaprzyjaźnione cukiernie i restauracje.

U dziewczynki zdiagnozowano białaczkę. Obecnie przebywa w szpitalu. Cały czas towarzyszy jej mama. Tata zawiesił pracę zawodową, by móc opiekować się dwiema młodszymi córkami, z których jedna ma zaledwie 3 lata, a druga półtora roku. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna.

– Piosenka jest spoiwem tego wspólnego działania. Cieszę się, że poprzez koncert mogę włączyć się w taką akcję charytatywną. Nie możemy zapominać, że dobro rodzi dobro i temu poświęcony jest dzisiejszy koncert – podkreślała Olga Szomańska.

Proboszcz parafii ks. Jan Kaszewicz poinformował, że poprzez zorganizowanie tego koncertu pragnął wraz z wolontariuszami otworzyć serca na pomoc dla Karinki, która dzielnie walczy z chorobą.

– Pamiętajmy, co powiedział św. Jan Paweł II, że „człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Dlatego poprzez koncert i kwestę chcemy wesprzeć jej leczenie – mówił ze wzruszeniem ks. Jan Kaszewicz.

Nauczycielka religii Aneta Surowiec poinformowała, że Karina jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu. Po pierwszym etapie leczenia czuła się już dobrze, ale od listopada nastąpił nawrót choroby i wymaga ona dalszego leczenia. – Dlatego chcemy wspólnie wspomóc naszą uczennicę, parafiankę i jej rodzinę – mówiła katechetka.

Organizatorem koncertu “Gwiazdka dla Kariny” był Oddział Caritas, który działa w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu – Zakrzowie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.