Drukuj Powrót do artykułu

Tarnów: ostatnie dni zgłoszeń na ogólnopolski festiwal muzyki chóralnej

22 czerwca 2018 | 16:00 | eb | Tarnów Ⓒ Ⓟ

Jeszcze tylko do 24 czerwca można się zgłaszać do udziału w VI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio”, który odbędzie się we wrześniu w Tarnowie.„Celem Festiwalu jest propagowanie i upowszechnianie sakralnej muzyki chóralnej, dzielenie się własnymi doświadczeniami muzycznymi i podnoszenie kultury muzycznej” – mówi dyrektor ks. Grzegorz Piekarz.

W Festiwalu mogą uczestniczyć chóry amatorskie wykonujące religijną muzykę chóralną. Chór może wystąpić tylko w jednej z trzech kategorii: chóry kameralne (od 12 – 20 osób), chóry jednorodne (powyżej 20 osób) i chóry mieszane (powyżej 20 osób). Każdy chór zobowiązany jest wykonać w układzie wielogłosowym a cappella przynajmniej trzy dowolne utwory religijne zróżnicowane stylistycznie i jeden utwór o tematyce religijno-patriotycznej.

Chóry, które zdobędą pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii otrzymają nagrody pieniężne. Jury może przyznać także wyróżnienia. Obok konkursowych przesłuchań, które będą odbywać się w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, punktem centralnym Festiwalu będzie uroczysta Msza św. za Ojczyznę w tarnowskiej katedrze, w ramach której śpiewy wykonają wspólnie wszystkie chóry biorące udział w Festiwalu.

W jury festiwalu zasiądą autorytety w dziedzinie chóralistyki: prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna w Krakowie, ks. prof. dr hab. Andrzej Zając – Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej UPJP II w Krakowie, dr hab. Włodzimierz Siedlik – Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej UPJP II w Krakowie.

Zapisy trwają do 24 czerwca na Wydziale Muzyki Kościelnej kurii diecezjalnej w Tarnowie. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.muzyka.diecezja.tarnow.pl (zakładka Festiwal chórów).

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.