Drukuj Powrót do artykułu

Tarnów: #SmakiWielkopostne, czyli internetowe rekolekcje młodych dla młodych

13 lutego 2018 | 10:20 | eb | Tarnów Ⓒ Ⓟ

Młodzi będą mówić rówieśnikom o Bogu i ich przeżywaniu wiary. Przez cały Wielki Post w internecie będą zamieszczane krótkie filmiki przygotowywane przez młodzież z ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw diecezji tarnowskiej. Rekolekcje rozpoczną się w Środę Popielcową.

– Przed V Synodem Diecezji Tarnowskiej chcieliśmy jako wspólnota młodego Kościoła wspólnie sięgnąć po Słowo Boże. Chcemy przypatrywać się Chrystusowi, spojrzeć na Maryję w przygotowaniu do ŚDM. Maryja otworzyła się na Słowo Boże. My też chcemy otworzyć się na to słowo i podzielić się nim z innymi – mówi ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Rekolekcje internetowe związane będą z programem duszpasterskim dla młodzieży „Oto ja”. Będą to fragmenty Ewangelii, świadectwa młodych i pytania o to, co jest ważne w życiu.

– Tak jak bogate jest Pismo Święte i słowo na każdy dzień, taka jest też obfitość pytań. Na przykład, co robię dla drugiego człowieka? Nie chodzi od razu o wielkie kroki, ale warto się zastanowić jaka jestem w stosunku do człowieka, którego mam najbliżej – podkreśla Aleksandra Małochleb, odpowiedzialna za Diecezjalne Centrum Młodzieży.

Filmiki będą pojawiać się na Facebooku Synaj.tv oznaczone #SmakiWielkopostne. To inicjatywa KSM, Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Centrum ŚDM w Tarnowie „Kanał Panamski”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.