Drukuj Powrót do artykułu

Tawadros II: Franciszek zadzwonił do mnie, gdy leżałem w szpitalu

15.12.2017 , Kair / pb (KAI/SIR) / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. © Mazur / catholicnews.org.uk

Papież Franciszek zadzwonił do mnie 10 dni temu, by mnie pozdrowić, gdy leżałem w szpitalu. Byłem bardzo zadowolony z tej rozmowy telefonicznej i z jego modlitwy – ujawnił koptyjski papież Tawadros II, który przed kilkoma dniami był operowany w Niemczech.

Podczas spotkania z uczestnikami pielgrzymki śladami Świętej Rodziny, zorganizowanej przez Rzymskie Dzieło Pielgrzymkowe (Opera Romana Pellegrinaggi), hierarcha powiedział, że wyraził Franciszkowi wdzięczność za jego podróż do Mjanmy i Bangladeszu, które „są dziś obszarem niebezpiecznych napięć”.

Czytaj także: Papieska modlitwa przed kolumną Niepokalanej

Odniósł się także do przypadających 17 grudnia urodzin Franciszka. – My, mnisi nie obchodzimy naszych urodzin, ale dzień wstąpienia do klasztoru. Podczas pierwszego spotkania z Franciszkiem postanowiliśmy modlić się za siebie nawzajem. Ogromnie go cenię jako osobę pełną Ducha Bożego. Przesyłam mu najlepsze życzenia urodzinowe – stwierdził Tawadros II.

Wersja do druku

Przeczytaj także

13 grudnia 2017 10:16

2019 będzie Rokiem Biblii?

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.