Drukuj Powrót do artykułu

Test na HIV warunkiem ślubu?

20 stycznia 2019 | 12:10 | ts | Dżakarta Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay

Wśród dokumentów, jakie pary, które pragną zawrzeć związek małżeński w stolicy Indonezji, muszą złożyć m.in. wynik testu na HIV. Odpowiednie rozporządzenie władz miejskich weszło w tych dniach w życie, poinformowała 17 stycznia azjatycka agencja prasowa Ucanews.

Testy na HIV są bezpłatne i muszą zostać wykonane na miesiąc przed planowanym ślubem. Ich wynik klinika wykonująca test prześle do ministerstwa ds. religii wydającego licencję na zawarcie małżeństwa.

Rzecznik urzędu zdrowia Dżakarty poinformował, że “podjęty środek jest ważny nie tylko dla wykluczenia przenoszenia HIV przez małżonków, ale też dla ich ewentualnego potomstwa”.

Obowiązek wykonania testu na HIV przez pary zamierzające zawrzeć małżeństwo, poparł przedstawiciel katolickiej archidiecezji Dżakarty oraz przedstawiciel islamu, poinformowała Ucanews. Zwróciła też uwagę, że według oficjalnych danych w 2018 roku ok. 630 000 Indonezyjczyków było nosicielami HIV, z tego 55 000 to mieszkańcy Dżakarty.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.