Drukuj Powrót do artykułu

Toruń: inauguracja duszpasterstwa ludzi mediów

15 grudnia 2018 | 19:18 | rc, xpb | Toruń Ⓒ Ⓟ

Modlitwą do św. Maksymiliana Kolbego i wspólną agapą zakończyło się pierwsze spotkanie Duszpasterstwa Pracowników Środków Społecznego Przekazu Diecezji Toruńskiej. W spotkaniu uczestniczył bp Wiesław Śmigiel.

Biskup toruński przypomniał, że głównym zadaniem dziennikarza jest przekazywanie prawdy. Zwrócił również uwagę na szanse i zagrożenia wynikające z posługiwania się współczesnymi mediami. Nawiązując do myśli wybitnego reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego powiedział, że jeśli ktoś chce być dobrym dziennikarzem, powinien najpierw być dobrym człowiekiem.

– Powołaliśmy do istnienia diecezjalne duszpasterstwo ludzi mediów w trosce o środowisko dziennikarzy. Głównym celem tego duszpasterstwa jest budowanie wzajemnych relacji, wymiana doświadczeń i formacja duchowa – mówił biskup toruński.

– Do udziału w duszpasterstwie serdecznie zapraszamy rzeczników, redaktorów, dziennikarzy, fotoreporterów, blogerów, youtuberów i innych pracowników mediów, którzy chcieliby wzrastać duchowo i umacniać się w tej niełatwej posłudze – mówił ks. Paweł Borowski, diecezjalny duszpasterz ludzi mediów.

Duszpasterz ludzi mediów, ks. Paweł Borowski zaznaczając, że duszpasterstwo ma służyć wsparciu duchowemu, zachęcił m.in. do udziału we Mszy św. z okazji wspomnienia patrona dziennikarzy, św. Franciszka Salezego oraz przedstawił propozycje spotkań duszpasterstwa w nadchodzącym roku.

Bp Wiesław złożył wszystkim dziennikarzom świąteczne życzenia oraz wręczył upominki w postaci książek o bł. ks. Stefanie Frelichowskim, męczenniku II wojny światowej, którego 20. rocznicę beatyfikacji diecezja toruńska będzie obchodzić w nadchodzącym roku.

Ks. Paweł Borowski nawiązując do św. o. Maksymiliana Kolbego, patrona polskich dziennikarzy zachęcił zebranych do wspólnej modlitwy o wierność prawdzie i rzetelność w przekazywaniu informacji. Następni bp Śmigiel udzielił pasterskiego błogosławieństwa i wszyscy udali się na agapę.

Podczas agapy kończącej spotkanie nie zabrakło ciekawych rozmów, wymiany myśli, dzielenia się doświadczeniem i propozycjami na rozwój duszpasterstwa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.