Drukuj Powrót do artykułu

Toruń: obchody 33. rocznicy śmierci bł. ks. Popiełuszki

19.10.2017 , xpb, Toruń, 19-10-2017 Ⓒ ℗

Polska potrzebuje dziś takich ludzi jak bł. ks. Jerzy, kryształowych, przejrzystych i świętych – mówił ks. prał. Józef Nowakowski, duszpasterz ludzi pracy podczas Mszy św. w kościele Mariackim w Toruniu. Msza św. w intencji Ojczyzny była centralnym punktem kilkudniowych obchodów ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, członkowie związków zawodowych i działacze Solidarności.

Podczas Mszy św. koncelebrowanej ks. prał. Józef Nowakowski, duszpasterz ludzi pracy zwrócił uwagę na potrzebę rzetelnego przekazu historii oraz budowanie postaw patriotycznych opartych na prawdzie i wolności.

Po Mszy św. w uroczystym pochodzie uczestnicy uroczystości przemaszerowali ze śpiewem na ustach pod pomnik bł. ks. Jerzego, by tam odmówić modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. Pod pomnikiem przedstawiciele władz złożyli kwiaty i zapalono znicze.

Obchody upamiętniające 33. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczęły się już 8 października pieszą pielgrzymką ludzi pracy z Torunia do miejsca uprowadzenia ks. Jerzego w Górsku.

Kolejnym etapem obchodów był koncert „Dobro nieskończone”, który odbył się 17 października w kościele w Górsku. Po koncercie z kościoła w Górsku ruszyła procesja z relikwiami bł. ks. Popiełuszki do miejsca uprowadzenia, gdzie zapalono znicze i złożono kwiaty. Tego samego dnia wspólnota „Słowo Życia” zorganizowała w Toruniu minipielgrzmkę, podczas której modlono się w intencji Ojczyzny i za prześladowanych chrześcijan.

Obchody ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki zakończą się w niedzielę 22 października. Tego dnia o godz. 11 w kościele parafialnym w Górsku zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odbędzie się koncert upamiętniający błogosławionego kapelana Solidarności.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.