Drukuj Powrót do artykułu

Toruń: tysiące wiernych na Orszaku Trzech Króli

06.01.2018 , xpb, Toruń, 06-01-2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. Ks. Paweł Borowski

Ulicami Starego Miasta w Toruniu przeszedł Orszak Trzech Króli, w którym uczestniczyło kilka tysięcy osób. Wśród wielu niespodzianek były jasełka, w których jedną z ról zagrał bp Wiesław Śmigiel.

Orszak Trzech Króli był kolejnym etapem świętowania uroczystości Objawienia Pańskiego. Zgromadził on rekordową liczbę osób. Uczestniczyło w nim tysiące wiernych. Rozpoczynając orszak prezydent Torunia Michał Zaleski podkreślił, że święto, które przeżywamy jest dniem wielkiej radości i życzliwości.

Bp Wiesław Śmigiel zaznaczył, że przychodzimy tutaj, bo szukamy Boga w naszej codzienności. Spotkania takie jak to pomagają nam odkrywać Jego obecność.

Barwny orszak przemaszerował wśród śpiewu kolęd i gry orkiestr dętych. Tegoroczny orszak ubogacony został obecnością trzech wielkich królów tzw. gigantes. Podczas przemarszu ulicami Starówki rozdawano tradycyjne hiszpańskie słodycze, które były darem z Pampeluny.

Po dotarciu do celu Królowie złożyli dary u stóp Dzieciątka, a młodzież z duszpasterstwa akademickiego „Źródło” przy Wydziale Teologicznym UMK wystawiła jasełka, w których jedną z ról zagrał bp Wiesław Śmigiel.

Po udzieleniu wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa rozpoczął się koncert kolęd w wykonaniu chóru i zespołu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Wykonali wyjątkowe kolędy i pastorałki z repertuaru, m.in. Katarzyny Gertner i Piotra Janczerskiego. Pełne radości i bogate w treść utwory wykonane przez chór i zespół muzyczny, były wspaniałym uwielbieniem Boga, który stał się człowiekiem. Wszystko pod okiem wybitnego muzyka toruńskiej sceny artystycznej i dyrektora muzycznego teatru “Baj Pomorski”- Krzysztofa Zaremby.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.