Drukuj Powrót do artykułu

Toruń: wręczono statuetki „Cor Bonum” za wolontariat Caritas

13 grudnia 2017 | 16:51 | xpb,mk | Toruń Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Diecezja Toruńska

Trzy osoby otrzymały statuetki „Cor Bonum” przyznawane przez Caritas Diecezji Toruńskiej za zaangażowanie w wolontariat i służbę potrzebującym. Wręczenie statuetek odbyło się podczas opłatkowego spotkania pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas Diecezji Toruńskiej.

W spotkaniu oprócz pracowników, wolontariuszy i podopiecznych uczestniczyło blisko 300 osób. Wśród gości byli m.in. bp Wiesław Śmigiel oraz przedstawiciele władz samorządowych i miejskich.

Dyrektor Caritas ks. prał. Daniel Adamowicz przybliżył działalność Caritas na terenie diecezji. Podkreślił także działania podejmowane przez Caritas na rzecz pomocy biednym w Afryce.

Za wieloletnią pomoc i współpracę dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej podziękował Zgromadzeniu Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Kwiaty i pamiątkowy ryngraf na ręce m. Gracjany Zborała, przełożonej generalnej zgromadzenia, wręczyli bp Śmigiel i ks. prał. Adamowicz.

Podczas spotkania zostały wręczone 3 statuetki „Cor Bonum”. Laureatami zostali: Maria Aldona Rzepińska – zasłużona w budowaniu młodzieżowego wolontariatu, wieloletnia opiekunka Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej nr 11 w Toruniu; Eugeniusz Czekanik – dyrektor toruńskiego Zakładu Lacpol, skąd Caritas Diecezji Toruńskiej regularnie otrzymuje darowizny; Małgorzata Kałdowska – młoda osoba o wielkim sercu, świeżo po studiach, która z niebywałym zaangażowaniem prowadzi Parafialny Klub Seniora u ojców michalitów na toruńskich Rybakach.

W okolicznościowych przemówieniach przedstawiciele władz samorządowych i miejskich pogratulowali trudu włożonego w realizację zadań i życzyli odwagi w niesieniu pomocy.

Bp Śmigiel podkreślił, że wdzięczność wobec Caritas wynika nie tylko z faktu otrzymywania pomocy. – Dziękujemy Caritas, ponieważ stwarza nam możliwość bycia lepszym, a w życiu każda okazja, żeby być lepszym, żeby być szlachetniejszym, jest bezcenna – mówił biskup. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzył, by był to czas życzliwości i wzajemnego przebaczenia.

.

Wersja do druku

Przeczytaj także

13 grudnia 2017 15:09

Profil KEP na Twitterze po angielsku

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.