Troje nowych członków Papieskiej Akademii Nauk Społecznych
05 czerwca 2023 | 16:35 | st (KAI) | Watykan Ⓒ Ⓟ
Ojciec Święty mianował troje nowych członków Papieskiej Akademii Nauk Społecznych – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Jednym z nich jest chiński filozof z ChRL, profesor Tongdong Bai, wykładający na Uniwersytecie Fudan.
Prof. Tongdong Bai urodził się 4 czerwca 1970 r. w Pekinie (Chińska Republika Ludowa). W 2004 r. uzyskał tytuł doktora filozofii na Uniwersytecie Bostońskim (USA). Był profesorem na Uniwersytecie Xavier (USA). Obecnie jest profesorem na Fudan University, New York University School of Law i New York University Shanghai. Jest autorem licznych publikacji na temat filozofii chińskiej i filozofii politycznej.
Ponadto członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych został także amerykański socjolog, profesor Justin Farrell, wykładający w Yale School of the Environment na Uniwersytecie Yale (Stany Zjednoczone). Wywodzi sią z rdzennych mieszkańców Ameryki i urodził się on 28 grudnia 1983 r. (ma 39 lat) w Cheyenne (USA). Posiada tytuł doktora socjologii Uniwersytetu Notre Dame (USA). Jest profesorem socjologii w Yale School of the Environment na Uniwersytecie Yale. Otrzymał kilka nagród akademickich. Ma na swoim koncie liczne publikacje na temat migracji rdzennej ludności w Ameryce Północnej, wpływu Covid-19 i populacji wiejskich. Bada kulturę amerykańską, koncentrując się na klasie społecznej, konflikcie moralnym, epistemologii i środowisku. Jego książki i artykuły zdobyły krajowe nagrody i regularnie pojawiają się w głównych mediach. Często występuje przed decydentami, w tym w Senacie Stanów Zjednoczonych, Białym Domu, Watykanie i Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Wśród nowych członków Papieskiej Akademii Nauk Społecznych jest także kobieta, prof. Tracey Anne Patrice Rowland, wykładająca teologię na Uniwersytecie Notre Dame w Australii.
Pani prof. Tracey Anne Patrice Rowland urodziła się 7 lipca 1963 r. (ma 59 lat) w Ipswich w Australii. Uzyskała dwa doktoraty z teologii na Uniwersytecie w Cambridge (Wielka Brytania) i Papieskim Uniwersytecie Laterańskim (Rzym). Była dziekanem Instytutu Jana Pawła II Nauk o Małżeństwie i Rodzinie w Melbourne oraz członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Jest profesorem teologii na Uniwersytecie Notre Dame w Australii. Jest laureatem Nagrody Ratzingera 2020. Opublikował liczne artykuły, w szczególności na temat teologii fundamentalnej, antropologii teologicznej i ekumenizmu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.