Drukuj Powrót do artykułu

Trwa Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2018

06 listopada 2018 | 11:38 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

Do końca listopada w lubelskim kinie Bajka trwa Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2018. W każdy weekend można wziąć udział w pokazach filmów o tematyce chrześcijańskiej oraz spotkaniach z interesującymi gośćmi.

„O zorganizowaniu festiwalu filmów religijnych myślałem już od dawna, co najmniej od 2000 roku. W 2014 roku spotkałem się z Panią Anną Chudziak, dystrybutorską filmu „Cristiada” (Rafael Film i Fundacja Węzeł ), który w polskich kinach sprzedał się wyjątkowo dobrze. W trakcie rozmowy wspomniałem o pomyśle zorganizowania festiwalu i że może to Fundacja wziąłby na siebie ciężar organizacji” – powiedział w rozmowie z KAI Waldemar Niedźwiedź, właściciel kina Bajka oraz jeden z pomysłodawców organizacji festiwalu.

Zwrócił uwagę, że od pierwszej edycji Festiwalu w 2016 roku uczestniczyło ok. 400 osób. Rok później liczna widzów wzrosła ponad dwukrotnie.

„W tym roku liczmy na jeszcze większą frekwencję, ponieważ uważamy, że ciągle jest ona zbyt mała, zważywszy, że żyjemy w katolickim kraju” – zauważył Waldemar Niedźwiedź.

Podczas Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy: „Jeździec” (10 listopada), „Ballada wojownika” (17 listopada), „Kateri” (18 listopada), „Z miłości do Joey” (24 listopada) po którym odbędzie się spotkanie z wolontariuszami Fundacji Mam Marzenie oraz „Największy dar” (25 listopada).

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA odbywa się już po raz trzeci. W tym roku pokazy filmów odbywają się także w Krakowie, Nowym Sączu, Rzeszowie, Siedlcach oraz Szczawnie Zdroju i Warszawie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.