Drukuj Powrót do artykułu

Trwa Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

10 kwietnia 2018 | 10:11 | pab | Leżajsk Ⓒ Ⓟ

Sample Fot.Edward Cisneros / Unsplash

Małgorzata Kożuchowska, Przemysław Babiarz, Ireneusz Krosny – to tylko niektórzy goście tegorocznego Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Rób to co kochasz”. Organizuje go Franciszkański Ośrodek Kultury i klasztor ojców bernardynów w Leżajsku.

To już trzecia edycja festiwalu. W tym roku trwa aż dwa tygodnie – od 7 do 22 kwietnia. Główny organizator o. Bartymeusz Kędzior powiedział KAI, że impreza ma „ożywić naszą wiarę oraz to wszystko, co Pan Bóg nam dał, czyli łaskę wiary, miłości i pokoju”. – Zdecydowanie formuła takich koncertów i spotkań z rozmaitymi ciekawymi ludźmi wywołuje duży entuzjazm wśród ludzi i jest to bardzo dobrze przyjmowane. Przede wszystkim jest to okazja do dzielenia się świadectwem wiary i swoimi pasjami – powiedział.

Za nami jest już wieczór chwały, koncert zespołu Mate.O i spotkanie z mimem Ireneuszem Krosnym. Franciszkański Ośrodek Kultury odwiedzą jeszcze m.in.: dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz, prowadzący blog „Początek wieczności” Monika i Marcin Gomułkowie, czy ks. Łukasz Piórkowski. Spektakle wystawią natomiast aktorzy Teatru Maska i Teatru Franciszek. Ostatnim akcentem będzie 22 kwietnia spotkanie z aktorką Małgorzatą Kożuchowską. W programie są spotkania otwarte wieczorami, a także warsztaty dla dzieci i młodzieży w godzinach przedpołudniowych. Wszystkiemu przyświeca hasło „Rób to co kochasz”.

– Chcemy pokazać, że w rozwijaniu swoich pasji i talentów jest jak najbardziej błogosławieństwo Boże. W tym, co robimy, w tym, co Pan Bóg dał nam do dyspozycji możemy odkrywać Pana Boga, Jego miłość i tymi pasjami się dzielić – wyjaśnia o. Bartymeusz.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku na Facebooku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.