Drukuj Powrót do artykułu

Trwa kampania społeczna „Pola Nadziei” 2018

08 maja 2018 | 11:22 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

Kilkadziesiąt parafii w diecezji płockiej bierze udział w kampanii społecznej na rzecz hospicjów „Pola Nadziei” 2018. Wolontariusze prowadzą zbiórkę do puszek, rozdają ulotki i wręczają żonkile – kwiaty będące symbolem akcji.

Caritas Diecezji Płockiej po raz kolejny wiosną bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”, której celem jest zdobycie jak największego wsparcia dla idei hospicyjnej, także materialnego. Zbiórki prowadzą wolontariusze z puszkami opatrzonymi logo akcji, którzy rozdają ulotki i informują wiernych o idei akcji. Wręczają oni także darczyńcom kwiat żonkila, który jest symbolem pomocy osobom leczonym w hospicjach.

W akcję włączyło się kilkadziesiąt parafii diecezji płockiej m.in. są to parafie w Płocku (katedralna, Matki Bożej Fatimskiej, św. Stanisława Kostki), Korzeniu, Bądkowie, Sierpcu, Trzepowie, Słupnie, Proboszczewicach, Brwilnie, Gostyninie, Sikorzu, Dobrzyniu nad Wisłą, Łęgu Probostwie, Czerwińsku, Dzierżeninie, Borkowie Kościelnym, Sudragach oraz parafie dekanatu Żuromin.

W akcję włączają się także niektóre szkoły na terenie wymienionych parafii. Koordynatorem akcji z ramienia Caritas jest Małgorzata Przemyłska. Przypomina, że kampanii wiosennej towarzyszą prelekcje o idei i celach akcji oraz pomocy hospicyjnej, z którymi pracownicy Caritas jeżdżą do szkół.

Caritas Diecezji Płockiej prowadzi siedem hospicjów, w tym: pięć hospicjów domowych – w Płocku, Pułtusku, Nasielsku, Przasnyszu i Żurominie oraz dwa hospicja stacjonarne – w Płocku i Pułtusku. Wszechstronną opieką objęte są osoby chore w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończono leczenie przyczynowe, a konieczne jest zwalczanie objawów związanych z postępem choroby. Opieką obejmowani są także chorzy tzw. nienowotworowi w terminalnym okresie choroby, z objawami bólu lub innymi dolegliwościami. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady o pielęgnacji chorego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.