Trwa rekrutacja na UKSW – 43 kierunki czekają na studentów
15 czerwca 2021 | 00:10 | UKSW/ecz | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Aż 43 kierunki czekają na studentów na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie. Są wśród nich także nowości.
UKSW to uczelnia publiczna w Warszawie, która na 12 wydziałach kształci studentów w różnych dziedzinach nauki. Do wyboru są kierunki humanistyczno-społeczne (np. historia, politologia, pedagogika, filologia polska), jak ścisłe (m.in. chemia, fizyka, matematyka, informatyka), przyrodnicze (m.in. biologia, inżynieria środowiska, ochrona środowiska) oraz medyczne – kierunek lekarski i pielęgniarstwo. W ubiegłym roku najczęściej wybieranymi kierunkami były: lekarski, psychologia oraz ekonomia. Najwięcej zaś studentów UKSW zdobywa wiedzę na kierunku prawo i psychologia.
Studenci szkolą się pod okiem prawie 800 wybitnych naukowców i ekspertów w nowoczesnych salach i laboratoriach na kampusach przy ul. Dewajtis oraz ul. Wóycickiego. Na Młocińskim kampusie uczelni trwa budowa nowoczesnej siedziby Wydziału Medycznego. Collegium Medicum. Intensywne prace budowlane obejmują także Dziekanów Leśny, w którym powstaje Multidyscyplinarne Centrum Badawcze.
UKSW jest uniwersytetem państwowym, ale cztery wydziały mają dodatkowo nadzór władz kościelnych – ich Wielkim Kanclerzem jest metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Są to Wydział Teologiczny, Wydział Filozofii Chrześcijańskiej, Wydział Prawa Kanonicznego i Wydział Studiów nad Rodziną. Oferują one takie kierunki jak teologia, filozofia, prawo kanoniczne, nauki o rodzinie czy psychologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
– Misją naszego Uniwersytetu jest poszukiwanie prawdy, ale w oparciu o mocne ponadczasowe fundamenty Są nimi wartości chrześcijańskie, na których opieramy naszą działalność naukowo-dydaktyczną – mówi ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW. Jak dodaje, drogowskazem dla Uczelni są nauczanie, postawa oraz działalność Patrona Uniwersytetu – Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Nowość: zarządzanie publiczne
Od nowego roku akademickiego na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym UKSW zostanie uruchomione Zarządzanie publiczne. Ten innowacyjny kierunek obejmie m.in. nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomii i finansów oraz nauki socjologiczne. Program studiów obejmie m.in. zarządzanie zasobami, instytucjami i problemami publicznymi, sztukę negocjacji i komunikacji w biznesie, gry decyzyjne czy public relations. Absolwenci Zarządzania publicznego będą przygotowani do pracy m.in. w administracji centralnej i samorządowej, instytucjach zarządzających środkami publicznymi, spółkach skarbu państwa czy instytucjach europejskich.
Stosunki i prawo międzynarodowe
Kierunek Stosunki międzynarodowe, zostanie przekształcony w Stosunki i prawo międzynarodowe. Na jego unikalność składa się połączenie nauk prawnych i politologicznych, z przewagą nauk o prawie. Inspiracją stworzenia kierunku były programy wiodących uczelni zagranicznych oraz instytutów naukowych. Absolwenci będą mogli podjąć pracę w służbie zagranicznej, służbie cywilnej administracji państwowej, administracji unijnej oraz administracji organizacji międzynarodowych, a także w ramach korporacji transnarodowych.
Kontynuacja kształcenia na studiach II stopnia
Od tego roku akademickiego, w odpowiedzi na potrzeby studentów, zostaną uruchomione studia II stopnia na kierunkach: Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Archiwistyka i Zarządzanie dokumentacją.
– UKSW kształci elity dla państwa i Kościoła – mówi ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW. – Obecność na uczelni profesorów duchownych ma ogromne znaczenie dla kształtowania chrześcijańskiej atmosfery, życzliwej każdemu człowiekowi – podkreśla.
Więcej informacji o kierunkach studiów i wydziałach
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.