Drukuj Powrót do artykułu

Tryptyk abp. Stanisława Budzika

15.11.2017 , Reklama, am / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. materiał prasowy

Serię zatytułowaną Spotkania z Katechizmem Kościoła Katolickiego tworzą trzy książki autorstwa abp. Stanisława Budzika: Wierzę w Boga Ojca, Ufam Synowi Bożemu i Kocham dzieło Ducha Świętego. W pierwszym tomie Autor przystępnie wyjaśnia katechizmowe prawdy na temat wiary w Boga Ojca. W swoich medytacjach odwołuje się, m.in. do nauczania św. Jana Pawła II. Swoje przemyślenia ubogaca myślami znanych poetów, m.in. ks. Jana Twardowskiego, Zbigniewa Herberta czy Adama Zagajewskiego.

W drugim tomie Autor przedstawia prosto, a zarazem niezwykle głęboko artykuły wiary dotyczące drugiej Osoby Trójcy Świętej – Jezusa Chrystusa. W kolejnych rozdziałach z takim przekonaniem ukazuje miłość Zbawiciela do każdego człowieka, że znikają wątpliwości i rodzą się zaufanie oraz chęć pokornego powierzenia swojego życia Temu, który za każdego oddał życie na krzyżu. „Każde drgnienie duszy głodnej dobra i szczęścia – pisze Ksiądz Arcybiskup – radości i życia, sprawiedliwości i pokoju, powszedniego chleba i wiecznego raju ostatecznie zawsze jest wyrazem tęsknoty za Bogiem, pełnym miłości Odkupicielem. Ku Niemu wołają ludzkie serca”.

Ostatni tom poświęcony jest trzeciej Osobie Trójcy Świętej – Duchowi Świętemu. Korzystając z bogatego nauczania Kościoła i Tradycji, Autor interesująco przedstawia tożsamość i misję Ducha Świętego oraz uwrażliwia na Jego obecność. Przekonuje, że ta najbardziej tajemnicza w Trójcy Świętej Osoba towarzyszy nam nieustannie: podtrzymuje naszą wiarę, daje łaskę w sakramentach, przychodzi na modlitwie, a przede wszystkim buduje wspólnotę Kościoła. Każda z publikacji jest bogato opatrzona fotografiami przedstawiającymi piękno budowli i malowideł sakralnych, przyrody i człowieka.

Kup książkę – Wydawnictwo Gaudium

Wersja do druku

Przeczytaj także

15 listopada 2017 10:56

Caritas zaprasza na inaugurację projektu „Tytka charytatywna"

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.