Trzy tysiące osób towarzyszy duchowo pielgrzymom kieleckim
11 sierpnia 2012 | 10:44 | dziar Ⓒ Ⓟ
„Nawet ok. trzech tysięcy osób uczestniczy już w wirtualnej Grupie Duchowej pielgrzymki, niemal w każdej godzinie spływają nowe intencje i nowe zgłoszenia” – informuje KAI Agnieszka Pacholec, rzecznik prasowy XXXI Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę. Dzisiaj już piąty dzień pielgrzymki kieleckiej, która na Jasną Górę wchodzi w poniedziałek 13 sierpnia.
Wirtualna grupa duchowa jest nowością tegorocznej pielgrzymki. Zapisać się do niej można, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej lub we własnych parafiach. Grupa duchowa jest 14. z kolei i uzupełnia 13 grup tradycyjnych. W imieniu grupy idzie ks. Wojciech Pikos, który niesie krzyż oraz sztandar z Janem Pawłem II – patronem grupy.
„Intencji w tej grupie jest tak dużo, że ks. Wojciech codziennie je drukuje i rozdaje innym grupom. Pielgrzymi z pozostałych grup pomagają mu nieść krzyż i sztandar, interesując się tą nową jakością w naszej pielgrzymce, odczuwając współodpowiedzialność i łączność z pielgrzymami duchowymi choćby podczas codziennej Mszy św.” – wyjaśnia Agnieszka Pacholec. Jej zdaniem, Grupa Duchowa, okazała się „starzałem w dziesiątkę”.
Stała łączność grupy z pielgrzymką kielecką jest utrzymywana poprzez np. apele we własnych kościołach, modlitwę rodzinną, intencje, podejmowane posty, kontakt przez stronę internetową pielgrzymki. Każdy z duchowych pielgrzymów otrzymał także „mapę duchową” pielgrzymki – zawierającą wskazówki duchowe i podpowiadającą sposoby modlitwy na każdy dzień, w zgodzie z hasłem pielgrzymki „Kościół naszym domem” i z patronami poszczególnych dni.
W pielgrzymce kieleckiej idzie ok. 2,5 tys. osób. Najmłodszy z nich to 13 – miesięczny Wojtuś. Z Wiślicy na Jasną Górę pielgrzymi mają do pokonania 200 km.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.