Drukuj Powrót do artykułu

Trzydniowa żałoba po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska

16 stycznia 2019 | 19:21 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zarządził trzydniową żałobę w mieście (16-18 stycznia). Zaleca on odwołanie imprez o charakterze rozrywkowym oraz opuszczenie flag do polowy masztu. W Ratuszu wyłożono Księgę kondolencyjną, do której mogą wpisywać się płocczanie.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski ogłosił okres żałoby na terenie Płocka w dniach od 16 do 18 stycznia. W tym czasie w holu Ratusza w godzinach pracy Urzędu Miasta Płocka będzie wyłożona Księga kondolencyjna, dedykowana zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Płocka na znak żałoby do połowy masztu opuszczono flagi na budynkach miejskich. Zaleca się także odwołanie wszystkich imprez o charakterze rozrywkowym, organizowane przez instytucje miejskie.

Ponadto wyłączona została iluminacja świąteczna na ul. Tumskiej, Grodzkiej, Jerozolimskiej i Starym Rynku. Będzie też wyłączona nocna iluminacja mostu im. Legionów Piłsudskiego i oświetlenie innych obiektów, których wyłączenie jest możliwe ze względów technicznych (m.in. bazyliki katedralnej, fary, skweru na Placu Dąbrowskiego). Ponadto autobusy Komunikacji Miejskiej zostały oflagowane kirem.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.