Setki wiernych na kopenhaskiej pielgrzymce ekumenicznej po kościołach

(KAI/RV) / br, Kopenhaga, 2016-01-21

W centrum Kopenhagi odbyło się 19 stycznia wieczorem już po raz 62. doroczne „Kirkevandring i City”, czyli pielgrzymowanie po kościołach miasta.

Ze względu na liczbę uczestników, wspólną modlitwę oraz możliwość wzajemnego poznania się i wzbogacenia swej wiary. Jest to w Danii szczytowy moment Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Nieprzerwana tradycja wspólnego wędrowania, rozpoczęta w 1955 r., zebrała tym razem około 1000 wiernych. Przez ponad 3 godziny, w zimowej scenerii, po śniegu, w 4 grupach nawiedzili oni 5 różnych świątyń chrześcijańskich: dwie luterańsko-ewangelickie - Kościołów Duńskiego i Szwedzkiego, katedrę katolicką, rosyjską cerkiew prawosławną i kościół metodystów.

Każde nawiedzenie zawierało śpiewaną i odmawianą modlitwę z fragmentem Pisma Świętego, prowadzoną przez gospodarzy danego kościoła oraz ich błogosławieństwo. Na zakończenie wszyscy wysłuchali katolickiej homilii na temat Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Na czele pielgrzymki szli duchowni wszystkich wyznań, wśród nich katolicki biskup Kopenhagi Czesław Kozon. Całość zakończyła się poczęstunkiem u gościnnych Szwedów.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook