Drukuj Powrót do artykułu

Tysiąc wolontariuszy na pikniku Szkolnych Kół Caritas

08.06.2017 , Łódź / xpk / wer Ⓒ ℗

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

Blisko tysiąc wolontariuszy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych należących do Szkolnych Kół Caritas, uczestniczyło w pikniku, w łódzkim Parku im. Piłsudskiego na Zdrowiu, zorganizowanym przez archidiecezjalną Caritas. Na piknik zaproszono najmłodszych wolontariuszy, którzy przez swoją pracę i bezinteresownie poświęcony czas, pomagają najbardziej potrzebującym.

Główną atrakcją plenerowego spotkania był bieg charytatywny na 100 metrów, z którego pieniądze, przeznaczone były na wcześniej wybrany cel. Jak zapewnia dyrektor łódzkiej Caritas ks. Andrzej Partyka, w tym roku pieniądze przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację dla chorej Ani z Bełchatowa. „Tym biegiem, chcemy skupić uwagę dzieci i młodzieży na idei pomagania, by poprzez wysiłek fizyczny, przyjść z pomocą tym, którzy jej potrzebują” – podkreśla.

Na terenie archidiecezji łódzkiej działa aktualnie 215 Szkolnych Kół Caritas, do których należy blisko pięć tysięcy uczniów. „Jest to potężna gromada młodych ludzi, którzy chcą pomagać” – mówi Danuta Sażyn z łódzkiego biura wolontariatu.

„Chcemy podziękować naszym wolontariuszom za całoroczną pracę. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, m.in. grę planszową, malowanie twarzy, naukę pierwszej pomocy, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, czy naukę chodzenia na szczudłach” – wymienia.

Dla wszystkich obecnych na pikniku dzieci przygotowane zostały hot-dogi oraz nagrody za uczestnictwo w biegu.

„Takie spotkania są bardzo potrzebne” – mówi Michał Łachewski. „Nie dość, że bawi się tutaj dużo dzieci, to jeszcze ktoś na tym zyska. Przykładem może być właśnie ten bieg, poprzez który możemy pomóc. Podczas dzisiejszego spotkania jestem wolontariuszem, pomagam tutaj, bo lubię pomagać” – dodaje uczeń XX LO. w Łodzi.

Młodzi wolontariusze mogli podczas pikniku nie tylko się spotkać i wspólnie bawić, ale także ubogacić się swoimi doświadczeniami, jakie zdobyli podczas kończącego się już roku szkolnego.

Wersja do druku

Przeczytaj także

08 czerwca 2017 10:45

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.