Drukuj Powrót do artykułu

Tysiące świec trafi na stoły wigilijne w archidiecezji

18 grudnia 2017 | 10:10 | Szczecin / pk / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Caritas Polska

Świąteczna pomoc, ale także wsparcie placówek dziennych Caritas, wypoczynek wakacyjny dla najbardziej potrzebujących czy zajęcia pozalekcyjne dla dzieci – to na te cele przeznaczane są fundusze z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej co roku udaje się rozprowadzić od 85 tysięcy do 100 tys. świec na świąteczny stół. Akcja jest organizowana po raz 24. Tym razem pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”.

Czytaj także: Tysiące osób na 21. wigilii dla bezdomnych i potrzebujących na Rynku Głównym

Ks. Maciej Szmuc podkreśla, że to akcja ekumeniczna organizowana wraz z kościołem prawosławnym i protestanckim. Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dodaje, że pomoc potrzebującym to coś, co możemy robić wspólnie mimo podziałów, nie tylko politycznych, ale i światopoglądowych.

Świece można nabyć m.in. w parafialnych oddziałach Caritas, a także w kościołach. 10 groszy od każdej świecy jest przeznaczone w tym roku na wsparcie dzieci w Ameryce Południowej.

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 grudnia 2017 09:15

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych o relikwiach

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.