„10.30 u Maksymiliana” – zbiór homilii ks. prof. Michała Hellera
10 października 2014 | 13:48 | eb Ⓒ Ⓟ
„10.30 u Maksymiliana” to tytuł zbioru kazań ks. prof. Michała Hellera, światowej sławy naukowca. Wydawnictwo Copernicus Center Press z Krakowa zapowiedziało premierę książki na 16 października. Natomiast przedpremierowe spotkanie z autorem odbędzie się już w niedzielę, 12 października, w parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.
To właśnie w tej świątyni laureat Nagrody Templetona odprawia Msze św., kiedy jest w Polsce i rodzinnym mieście. Tak jest od początku lat osiemdziesiątych – mówi proboszcz ks. Grzegorz Rzeźwicki. – Kazania ks. Hellera inspirują do przemyśleń. Mają oryginalny styl, są nasycone treścią i wpisują się w jego misję życiową, czyli łączenie wiary z nauką – dodaje.
W najbliższą niedzielę o godz. 10.30 ks. Michał Heller będzie jak zwykle celebrował Mszę św. i wygłosi kazanie. Po Eucharystii rozpocznie się autorskie spotkanie w domu katechetycznym, podczas którego będzie można otrzymać autograf.
Na stronie internetowej www.maksymilian.diecezja.tarnow.pl jest ok. 40 homilii do posłuchania, a już za kilka dni zbiór kazań trafi do czytelników w formie książki, która będzie mieć ponad 192 strony. Czym jest poszukiwanie prawdy? Dlaczego brak idei zmienia życie w wegetację? Czy czasami nie zamieniamy naszego chrześcijaństwa w ideologię? – na te m.in. pytania stara się odpowiedzieć kapłan i naukowiec.
Msze św. o godz. 10.30 gromadzą nie tylko parafian, ale również mieszkańców Tarnowa i okolic, którzy specjalnie przyjeżdżają, by posłuchać ks. profesora.
– Ks. prof. Michał Heller mówi o sprawach trudnych w bardzo prosty sposób. Odwołuje się do filozofii, praw natury, matematyki i wszechświata, ale podaje też dużo przykładów z życia, które dają wiele do myślenia. Jego kazania są bardzo krótkie, trwają zazwyczaj ok. 6–7 minut. Ks. profesor bardzo trafnie ocenia rzeczywistość – mówią wierni, którzy od lat słuchają homilii ks. Hellera.
Ks. Michał Heller urodził się 12 marca 1936 r. w Tarnowie. Jest światowej sławy naukowcem, laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, pierwszym Polakiem uhonorowanym Nagrodą Templetona (2008), przyznawaną za budowanie mostów między religią a nauką. Z pieniędzy uzyskanych z nagrody założył w Krakowie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, w którego ramach działa Copernicus Center Press.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.