Drukuj Powrót do artykułu

Uczestnicy 41. ESM w Madrycie powitali Nowy Rok w stołecznych parafiach

02 stycznia 2019 | 09:11 | mz (KAI Madryt) / pz | Madryt Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Maciej Biłas / flickr.com

Uczestnicy 41. Europejskiego Spotkania Młodych (ESM) w Madrycie, zorganizowanego przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé, powitali Nowy Rok w stołecznych parafiach. Po sylwestrowej modlitwie o pokój 1 stycznia przed południem wzięli oni udział ww mszach świętych w kościołach położonych blisko miejsc swojego zakwaterowania. Przed wyjazdem z Madrytu młodzi uczestnicy spotkania zjedli też wspólny obiad z rodzinami, u których mieszkali.

“Od wielu lat nasze spotkania organizowane są w taki sposób, aby młodzież mogła spotkać się przy noworocznym stole u swoich gospodarzy i podziękować im za gościnę. Właśnie gościnność była jednym z głównych haseł tegorocznego spotkania młodych i ważne jest abyśmy o niej pamiętali przez cały rok” – powiedział w ostatnim dniu wydarzenia w stolicy Hiszpanii brat Alois, przeor wspólnoty z Taizé.

Kolejne, 42. ESM odbędzie się pod koniec 2019 roku we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska już po raz trzeci będzie gościć młodych z Europy pod patronatem Wspólnoty z Taizé. Wcześniej było to w latach 1989 i 1995. Ponadto w 1999 Spotkanie odbyło się w Warszawie a w 2009 w Poznaniu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.