Udzielmy wsparcia Fundacji L’ARCHE
22 listopada 2011 | 22:32 | eg, mp / ms Ⓒ Ⓟ
Fundacja L’ARCHE jest partnerem serwisu Dobroczynnosc.com, który organizuje II edycję Gali Dobroczynności. Impreza odbędzie się 5 grudnia, o godz. 18. w hotelu Mercure Grand w Warszawie.
Na Gali będzie można spotkać wielu stałych Dobroczyńców oraz porozmawiać z przedstawicielami Fundacji L’ARCHE lub innych obecnych organizacji. Silnych emocji dostarczy aukcja dobroczynna, którą poprowadzi Maciej Gnyszka.
Za pomocą biletów wejściowych będzie można zagłosować na Fundację L’ARCHE lub inne organizacje dobroczynne, na które zostanie przekazany dochód z całej imprezy. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym miłym wydarzeniu, które jednocześnie może wspomóc L’ARCHE w naszym dalszym rozwoju.
Decydując się na udział w Gali trzeba skorzystać ze specjalnie przygotowanego formularza na stronie http://dobroczynnosc.com/gala. Bilet wejściowy można zakupić dokonując wyboru pomiędzy: biletem stojącym (koszt 49 zł), biletem normalnym (koszt 99 zł) oraz biletem VIP (koszt 199 zł).
Osoby, które byłyby zainteresowane sponsoringiem wydarzenia zapraszamy do zapoznania się z ofertą sponsorską na stronie
http://dobroczynnosc.com/wp-content/uploads/2011/11/GALA-DOBROCZYNNOSC.pdf
W Polsce działają cztery wspólnoty l’ Arche: w Śledziejowicach k. Krakowa, w Poznaniu, we Wrocławiu i Warszawie.
L’Arche jest wspólnotą życia, w której razem mieszkają i pracują osoby niepełnosprawne intelektualnie i ich asystenci. Pierwsza wspólnota powstała w 1964 r. we Francji. Stworzył ja Jean Vanier, filozof i pisarz, razem z upośledzonymi mężczyznami: Rafaelem Simi i Filipem Seux.
Duchowym ojcem wspólnoty przez kilkadziesiąt lat był znany dominikanin o. Thomas Philippe. Dziś w 40 krajach świata istnieje już 137 wspólnot, w których spotykają się i mieszkają ludzie różnych wyznań, poglądów, tradycji, wykształcenia i zdolności.
Życie wspólnotowe w „L’Arche” opiera się na zasadzie partnerstwa, rozumianego jako wymiana darów pomiędzy osobami zdrowymi a niepełnosprawnymi. Wspólnie prowadzi się dom, spożywa posiłki, pracuje i modli. Nie ma tam też typowego dla instytucji charytatywnych podziału na odrębne światy: opiekunów i podopiecznych.
L’Arche nie aspiruje do tego, by jej styl, metody, osiągnięcia uważano za najważniejsze, najlepsze rozwiązanie problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną. Stara się jednak być bardzo jasnym, wyrazistym przykładem, że społeczeństwo kierujące się prawdziwym humanizmem, musi mieć fundament zbudowany na umiejętności przyjęcia i szanowania również tych najsłabszych spośród nas wszystkich.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.