Drukuj Powrót do artykułu

Greckokatoliccy biskupi wzywają do modlitwy za przyszłe wybory

28 maja 2018 | 10:30 | vaticannews.va / pz | Kijów Ⓒ Ⓟ

Ważną rzeczą jest sprawdzić, jaki jest stosunek kandydatów do poszanowania wartości chrześcijańskich, a w szczególności do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, troski o rodzinę, która jest nierozerwalnym związkiem mężczyzny i kobiety oraz jego zapatrywania na kwestię agresji rosyjskiej na Ukrainę i zachowania integralności terytorialnej – czytamy w liście, jaki synod ukraińskich biskupów grecko-katolickich wystosował do wiernych.

W związku z wyborami, które mają odbyć się na Ukrainie w 2019 r. biskupi przestrzegają przed niebezpieczeństwami, jakie się z tym wiążą. Po pierwsze można ulec pięknym słowom kandydatów, którzy wiele obiecują, ale ich celem nie jest dobro narodu, lecz władza i płynące stąd korzyści. Wyborcy mogą się czuć zmęczeni po tylu latach walki o wolność. Stąd biskupi zachęcają do trwania w dobrym, bez którego nie do pomyślenia jest nie tylko rozwój życia duchowego i osobistego, ale także społeczno-politycznego. I wreszcie przestrzegają przed radykalizacją postaw, gdyż takie zachowanie nie służy dobru, ale nieprzyjaciołom. Postawa taka nie może więc być akceptowana, usprawiedliwiana ani tolerowana.

Dlatego ukraińscy biskupi greckokatoliccy zachęcają swoich wiernych do modlitwy w intencji ojczyzny oraz wolnych i sprawiedliwych wyborów.

Wersja do druku

Przeczytaj także

28 maja 2018 10:24

Jednostka górą!

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.