Drukuj Powrót do artykułu

Ukraina: Marsz w obronie praw dzieci i rodziny

03 czerwca 2018 | 10:32 | vaticannews / mip | Kijów Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. KPR Lwów

W Kijowie odbył się dziś Marsz w Obronie Praw Dzieci i Rodzin. Zorganizowany w stolicy Ukrainy jednoczy nie tylko chrześcijan różnych Kościołów i wspólnot religijnych, ale także muzułmanów i Żydów.

Marsz w Obronie Praw Dzieci i Rodzin przeszedł dziś w godzinach przedpołudniowych przez centrum Kijowa. Organizowany przez Ukraińską Radę Kościołów i Organizacji Religijnych, miał na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa ukraińskiego na obronę praw dzieci i rodzin.

„Wspólnie wychodzimy w ten dzień, aby zaświadczyć o tym, że rodzina jest dziełem Boga, a więc Bóg jest autorem rodziny w takiej formie, w jakie spotykamy to w Piśmie świętym, w Koranie, w Torze, w naszych księgach świętych. Wychodzimy, aby zaświadczyć o tym, że rodzina jest święta. Wychodzimy też, aby mówić o tym, że rodzina ma prawo istnieć taką, jaką ją stworzył Bóg”- mówił bp Vitalij Krywicki, ordynariusz stołecznej diecezji kijowsko-żytomierskiej.

Tegoroczny marsz w stolicy Ukrainy odbył się już po raz trzeci. Jego pomysłodawcą był zmarły przed dwoma laty arcybiskup kijowsko-żytomierski Piotr Malczuk.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.