Ulicami Polańczyka przeszła Droga Krzyżowa
21 lipca 2012 | 16:05 | pab Ⓒ Ⓟ
Ulicami Polańczyka – uzdrowiskowej miejscowości nad Zalewem Solińskim – przeszła w piątek wieczorem (20 lipca) Droga Krzyżowa. Nabożeństwo odbyło się w ramach Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów (WEB) „Bieszczady dla Jezusa 2012”.
Drogę Krzyżową poprzedziła Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Następnie trasa biegła ulicami Polańczyka do wybudowanej przed kilku laty tzw. kaplicy zdrojowej.
Rozważania miały formę dialogu człowieka z Panem Jezusem na temat cierpienia i sensu życia w świetle męki Pana Jezusa i drogi do przebaczenia. Przy każdej stacji uczestnicy WEB-u przedstawiali pomniki, obrazujące rozważania. Zakończeniem nabożeństwa było świadectwo małżeństwa z Poznania, które obecnie mieszka w Londynie. – Byli to turyści wypoczywający nad Soliną. Od kilku lat są po ślubie. Poruszeni naszą akcją, sami wyszli z inicjatywą podzielenia się swoją wiarą – mówi ks. Łukasz Nycz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętego Jakuba Apostoła, jeden z koordynatorów tegorocznego WEB-u.
Sobota to przedostatni dzień inicjatywy „Bieszczady dla Jezusa 2012”. Popołudniu odbędzie się Rodzinny festyn Ewangelizacyjny z koncertem grupy Testimonium. Akcję zakończy 22 lipca Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika.
Polańczyk to miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad wodami Zalewu Solińskiego. Zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości został wybudowany w 1907 r. jako cerkiew. W środku znajduje się cudowna ikona Matki Bożej z Dzieciątkiem zwana Matką Bożą Łopieńską pochodząca z pierwszej połowy XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. Korony do obrazu poświęcił papież Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1999 r. Istniejąca parafia nosi wezwanie NMP Królowej Polski.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.