Drukuj Powrót do artykułu

USA: biskupi wstrząśnięci tragiczną strzelaniną na Florydzie

16.02.2018 , Waszyngton, Watykan / ts, pb (KAI) / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. RMV / REX / Shutterstock / EAST NEWS

Biskupi USA wezwali do modlitwy za ofiary strzelaniny na Florydzie. Przewodniczący Konferencji Biskupów USA, kard. Daniel N. DiNardo wydał oświadczenie, w którym potępił „bezmyślną przemoc z użyciem broni palnej”.

W środę 13 lutego w jednej ze szkół w mieście Parkland były uczeń działając w amoku zastrzelił 17 osób – uczniów i dorosłych. Wśród rannych są osoby w stanie krytycznym.

Arcybiskup Thomas G. Wenski z Miami oświadczył, że to “wstrząsające, gdy ofiarą bezsensownego czynu padają niewinne dzieci”. “Teraz, w czasie żałoby, należy się zjednoczyć w modlitwie” – stwierdził hierarcha apelując jednocześnie o wspólne wysiłki na rzecz społeczeństwa, w którym nie będą się zdarzały tragedie na skutek przemocy z użyciem broni.

Czytaj także: Ekspert KEP: konieczna jest narodowa strategia ochrony dzieci

Papieskie kondolencje po strzelaninie w szkole na Florydzie przekazał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. Ojciec Święty wyraża nadzieję, że „takie bezsensowne akty przemocy” w końcu ustaną.

W telegramie wysłanym na ręce arcybiskupa Miami Thomasa Wenskiego kardynał zapewnił o głębokim smutku Franciszka z powodu „tragicznej strzelaniny w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland”, jego duchowej bliskości z poszkodowanymi oraz modlitwie w intencji zabitych, rannych i pogrążonych w żałobie.

Sprawcą śmierci 17 osób był 19-letni były uczeń tego liceum, wydalony z niego z powodów dyscyplinarnych.

Wersja do druku

Przeczytaj także

16 lutego 2018 09:52

160. rocznica objawień w Lourdes

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.