„Uwolnij 1%” – 5 kwietnia akcja uliczna Fundacji im. Brata Alberta
03 kwietnia 2013 | 14:22 | lk (KAI) Ⓒ Ⓟ
Ulotki informujące o możliwości przekazania 1% podatku Fundacji im. Brata Alberta będą wręczać w całym kraju 5 kwietnia wolontariusze, współpracownicy i sami podopieczni jednej z najstarszych w Polsce organizacji zajmujących się opieką nad osobami niepełnosprawnymi. W inicjatywę włączyły się znane tenisistki Agnieszka i Urszula Radwańskie.
Akcja rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 13.00 i obejmie wszystkie miejscowości, w których znajdują się placówki Fundacji. Na ulotkach zachęcających do przekazania odpisu 1% na rzecz Fundacji im. Brata Alberta będą widniały zdjęcia Agnieszki i Urszuli Radwańskich. Znane polskie tenisistki już przekazały 1 procent swojego podatku na rzecz Fundacji.
W Warszawie uczestników akcji będzie można spotkać w pobliżu Kolumny Zygmunta na Starym Mieście. Z kolei w Krakowie będzie to aż pięć miejsc: Rynek Główny, ulica Floriańska, dworzec PKP, ulica Karmelicka i Nowa Huta (m.in. na Placu Teatralnym i przy Rondzie Czyżyńskim).
Wolontariusze Fundacji będą rozdawać ulotki także m.in. we Wrocławiu (Rynek i okoliczne ulice), Łodzi (Centrum Handlowe Manufaktura), Lublinie (marszem od Galerii Cuprum przez całe miasto), Toruniu (Stare Miasto i osiedla Rubinkowo) oraz kilkunastu mniejszych miastach w całym kraju.
Szczegóły akcji na stronie www.albert.krakow.pl
Fundacja im. Brata Alberta powstała w 1987 r. Idea jej powołania narodziła się w środowisku sympatyków idei albertyńskiej, wywodzących się z Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych i wspólnot „Wiara i Światło” z Krakowa, zwanych popularnie „Muminkami”.
Działania Fundacji obejmują prowadzenie domów stałego pobytu, domów dziennego pobytu, warsztatów terapii zajęciowej, świetlic terapeutycznych, ośrodków adaptacyjnych, szkół oraz przedszkoli integracyjnych. Oprócz codziennej opieki Fundacja oferuje swoim podopiecznym wiele możliwości osobistego rozwoju, pozwala zdobywać większą samodzielność i odkrywać radość z bycia aktywnym. Pracownicy Fundacji organizują w tym celu wiele zajęć terapeutyczno – rehabilitacyjnych: taneczne, muzyczne, rzemieślnicze, modelarskie oraz artystyczne. Dzięki warsztatom podopieczni zdobywają nowe umiejętności i odkrywają swoje – często niezwykłe – talenty.
Obecnie Fundacja funkcjonuje w 29 placówkach sprawujących opiekę nad ponad 1050 wychowankami. Główna siedziba Fundacji mieści się w Radwanowicach, gdzie znajduje się m.in. schronisko dla osób niepełnosprawnych, świetlica terapeutyczna, środowiskowy dom samopomocy oraz warsztat terapii zajęciowej. Prezesem Zarządu Fundacji jest jeden z jej założycieli, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.