Drukuj Powrót do artykułu

Uwolnij mnie

26.09.2018 , marketing Ⓒ ℗

Sample

Uwolnij mnie 

 Reżyser: Federica Di Giacomo
Produkcja: Włochy 2016
Dystrybutor: Kondrat Media
Gatunek: Dokument
Czas projekcji: 89 minut
Premiera kinowa: 19 października       

Wstrząsająca historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę

Włoski film dokumentalny „Uwolnij mnie” ukazuje niezwykłą pracę egzorcystów z osobami dręczonymi duchowo.  To opowieść
o praktyce egzorcyzmów i ludzkich problemach życia codziennego: kontrasty między tradycjami antycznymi, a nowoczesnymi nawykami, między sacrum i profanum, spotykają się w tym zdumiewającym dokumencie.

OBEJRZYJ ZWIASTUN
Federica Di Giacomo (reżyserka) o filmie:
Struktura filmu prezentuje pełną gamę życia bohaterów – od codziennych, zwykłych sytuacji, po ewidentnie nienormalne i niepokojące zachowania.  Uważam, że udało nam się zachować właściwą dyskrecję i szacunek wobec nieznanych rzeczy oraz wobec tych, którzy głęboko dotykają duchowości niektórych ludzi. Zdecydowałam się na opowiedzenie tej historii z perspektywy ludzi, którzy doświadczają tego każdego dnia. Nie tylko “opętanych”, ale także kapłanów, którzy nie decydują się zostać egzorcystami z własnej woli – są nominowani przez swoich biskupów. Mimo to przyjmują tę posadę z wiarą i całkowicie zmieniają swoje życie, będąc “obleganymi” w dzień i w nocy. Ojciec Cataldo jest symbolem całkowitego oddania połączonego z rozbrajającą spontanicznością i szczerością.

Ks. Antoni Zieliński – egzorcysta o filmie:

Film pokazuje prace kilku egzorcystów włoskich. Są to kapłani niezwykle wielkiej wiary i prostoty w relacjach do Pana Jezusa.

Ważna jest również pomoc ludzi świeckich zaangażowanych w posługę uwalniania i egzorcyzmowania. Kapłani egzorcyści działają prostymi metodami, skutecznymi w Kościele od wieków. Film pokazuje wiele współczesnych zniewoleń.

 

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.