Drukuj Powrót do artykułu

VI Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka “Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

27 listopada 2014 | 16:19 | KS "CC" / tw Ⓒ Ⓟ

Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” w Turku serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VI Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. “Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty; Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, prymas Polski; Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz włocławski, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego; Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Janiak, ordynariusz kaliski.

Konkurs podzielony jest na trzy edycje artystyczne: recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka), fotograficzną i plastyczną.

Format prac plastycznych – A4.

Format prac fotograficznych – 20×30 cm w rozdzielczości min.3508X2480 px.JPG.

Edycja recytatorska skierowana jest do uczestników:

– szkoły podstawowe (V–VI klasa),

– gimnazja  (I–III klasa),

– szkoły ponadgimnazjalne – do 19 lat.

VI Międzynarodowy Konkurs rozpoczął się 5 listopada 2014 roku. Zgłoszenia do edycji recytatorskiej należy przesłać do 5 stycznia 2015 roku, prace plastyczne i fotograficzne – do 9 stycznia 2015 roku. Finał Konkursu odbędzie się 14 lutego 2015 w Turku.

Celem konkursu jest motywowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych  w zakresie sztuk plastycznych, fotografii i recytacji oraz promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, pisarza, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.

Szczegóły określają dołączone do niniejszego pisma Regulaminy Konkursu.

Czekają atrakcyjne nagrody ufundowane  dla uczestników.

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej: www.civitaschristianaturek.eu, pytania i emaile można kierować pod adresem: sekretariat.civitasturek@onet.eu.

Konkurs Artystyczny imienia Włodzimierza Pietrzaka powstał w 2009 roku  z inicjatywy Macieja Koniecznego. Przez pięć lat udział w konkursie wzięło 7312 uczestników  z Polski, Litwy, Ukrainy, Niemiec, Czech, Włoch i Libanu. Dotychczasowe edycje pokazały, że Konkurs dociera do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz do podopiecznych świetlic terapeutycznych i ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości.

Patronat sprawują m.in. KAI, TVP1, “Niedziela”, “Przewodnik Katolicki”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.