Drukuj Powrót do artykułu

W czerwcu Międzynarodowe Forum Młodych

11 stycznia 2019 | 07:52 | vaticannews.va | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. © Mazur / catholicnews.org.uk

W nawiązaniu do październikowego Synodu Biskupów na temat młodzieży, Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zorganizuje w czerwcu w Rzymie Międzynarodowe Forum Młodych.

Synod na temat młodzieży był punktem zwrotnym i nie możemy utracić entuzjazmu ani nie docenić tego mocnego bodźca, jaki Duch Święty zaszczepił w Kościele przez młodych – głosi synodalny dokument końcowy.

Wsparcie inspiracji z niego płynących na poziomie międzynarodowym stanowi główny cel Forum Młodych. Ma ono zachować synodalny i misyjny charakter oraz wspomóc realizację postanowień ostatniego światowego zebrania biskupów.

Na Forum będą zaproszeni młodzi delegaci ze wszystkich konferencji episkopatów oraz przedstawiciele głównych ruchów i wspólnot kościelnych. Oczekuje się również obecności młodych, którzy jako obserwatorzy brali udział w ubiegłorocznym Synodzie, aby mogli przekazać zdobyte tam doświadczenie.

Spotkanie jest konkretnym sposobem realizacji postulatu jednego z ojców synodalnych, aby wesprzeć działania Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia przez utworzenie organizmu składającego się z przedstawicieli młodzieży z całego świata.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.