W Karlinie zakończył się XXV Bieg Papieski
12 czerwca 2017 | 17:30 | km | Karlino Ⓒ Ⓟ
Po raz 25. biegacze z Polski i świata wyruszyli na 15-kilometrową trasę Biegu Papieskiego sprzed figury Matki Bożej w Domacynie na karliński stadion.
Z roku na rok biegaczy, którym patronuje św. Jan Paweł II przybywa. 11 czerwca, w jubileuszowej edycji, na trasę karlińskiego biegu wyruszyło ponad ćwierć tysiąca osób.
Zmagania sportowe poprzedziła polowa Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. On też udzielił błogosławieństwa biegaczom i dał sygnał do startu XXV Biegu Papieskiego.
Bieg główny poprzedziły zmagania dzieci i młodzieży. Pobiegli także samorządowcy i – po raz pierwszy – seniorzy.
W tym roku triumfowali lekkoatleci z Ukrainy. Na karliński stadion pierwszy wbiegł Sergij Okseniuk z czasem 47:03. Tuż za nim przybiegli Siruk Dmitro i Mykoła Juchymczuk. Także wśród pań dwa pierwsze miejsca wywalczyły Ukrainki: Olga Skrydak i Maryna Nemczenko, trzecie miejsce przypadło Białorusince, Katsiarynie Ptaszuk.
Nagrody otrzymały również czołowe trójki w kategoriach: wiekowej, najszybsi mieszkańcy Karlina oraz zawodnicy niepełnosprawni.
Co ciekawe, najstarszy uczestnik biegu to od lat Marian Bartnik z Karlina, rocznik 1931. Natomiast najmłodszą uczestniczką biegu głównego była roczna Nikola, która trasę przejechała w wózku pchanym przez tatę. Wielu z biegaczy podkreśla, że w tym biegu chodzi nie tylko o nagrody, że przyciąga ich tu postać patrona, św. Jana Pawła II.
W Biegu Papieskim, któremu patronuje św. Jan Paweł II, biorą udział sportowcy z całego świata, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Na przestrzeni lat impreza z lokalnego biegu, który był hołdem dla Jana Pawła II po jego wizycie w Koszalinie w 1991 r. rozrosła się do poważnego wydarzenia sportowego. Uczestnicy muszą pokonać 15-kilometrową trasę, która zaczyna się w Domacynie u stóp Matki Bożej Królowej Narodów, a kończy na stadionie sportowym w Karlinie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.