W kwietniu i maju w „Magnificat” codziennie artykuły o patronach lekarzy i chorych oraz orędownikach w czasie epidemii
01 kwietnia 2020 | 10:00 | dg | Warszawa Ⓒ Ⓟ
W darmowej aplikacji miesięcznika „Magnificat” w kwietniu i maju publikowane będą codziennie cykle artykułów z sylwetkami „Świętych patronów lekarzy i chorych” oraz „Świętych orędowników w czasach epidemii i klęsk żywiołowych”. Polska edycja Magnificat dostępna jest na stronie pl.magnificat.net, aplikację znaleźć można pod adresem: pl.magnificat.net/stronaglowna/app.
– W jednym z działów zatytułowanym „Kościół chwalebny”, prezentujemy w kwietniu sylwetki „Świętych patronów lekarzy i chorych”, a na maj przygotowaliśmy „Świętych orędowników w czasach epidemii i klęsk żywiołowych”. Wierzymy jako Kościół, że Jezus przekazał swoją moc uzdrawiania nie tylko Apostołom, ale wszystkim ludziom ściśle z Nim zjednoczonym, a takimi są święci. Warto prosić ich o wstawiennictwo, zwłaszcza że niektórzy z nich są szczególnymi patronami na czas zarazy, jak np. święty Roch, żyjący na przełomie XIII i XIV wieku. Święty opiekował się chorymi w czasie epidemii dżumy we Włoszech (także północnych!) i wielu z nich doznawało uzdrowienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – zachęca diakon Bogdan Sadowski, redaktor naczelny miesięcznika „Magnificat”.
Codziennie na profilu facebookowym „Magnificat Polska” będą publikowane wizerunki tych świętych i krótkie modlitwy za ich wstawiennictwem.
Co ciekawe, te cykle artykułów o świętych przygotowane zostały już parę miesięcy temu.
Treści zebrane w miesięczniku „Magnificat” pozwalają codziennie włączać się w modlitwę Kościoła – znajdziemy tam teksty mszalne i inne liturgiczne, rozważania do Ewangelii, rożne modlitwy i artykuły. Zwłaszcza w tym czasie, kiedy nie możemy uczestniczyć we Mszy i nabożeństwach w kościele, może to być bardzo przydatne w indywidualnej i rodzinnej modlitwie.
Polska edycja Magnificat dostępna jest na stronie pl.magnificat.net, aplikację znaleźć można pod adresem: pl.magnificat.net/stronaglowna/app.
Miesięcznik „Magnificat” założony został we Francji w 1992 r., a dziś jest dostępny w siedmiu językach. Jako odpowiedź na nauczanie II Soboru Watykańskiego, w piśmie promowana i rozwijana jest duchowość dostosowana do stylu życia osób świeckich, uwzględniająca ich indywidualne powołanie.
„Magnificat” jest pismem przeznaczonym do codziennego użytku, może być wykorzystywany zarówno podczas Mszy św., w modlitwie prywatnej jak i z bliskimi.
Polska edycja, w wygodnym mobilnym lub desktopowym formacie udostępnia modlitwy poranne i wieczorne, zaczerpnięte ze skarbca Liturgii Godzin, oficjalne czytania Mszy św. oraz teksty medytacji napisane przez Ojców Kościoła, klasycznych mistrzów duchowości i współczesnych autorów. Publikowane są również refleksje na temat świętych oraz eseje o arcydziełach sztuki sakralnej oraz wiele innych artykułów.
Partnerem polskiej edycji „Magnificat” jest Katolicka Agencja Informacyjna.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.