Drukuj Powrót do artykułu

W kwietniu poznamy datę kanonizacji dzieci z Fatimy

12.04.2017 , Watykan / st (KAI) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Krisztina.Konczos / flickr

Konsystorz publiczny w sprawie kanonizacji m.in. Hiacynty i Franciszka Marto – dzieci z Fatimy, odbędzie się 20 kwietnia br. w Watykanie.

Poinformowało o tym Biuro Papieskich Celebracji Liturgicznych. Podczas obrad kardynałów zostaną zatwierdzone i podane do wiadomości daty zaliczenia w poczet świętych niektórych błogosławionych.

Czytaj także: Fatima – naglące orędzie

Obok dzieci-wizjonerów z Fatimy poruszana będzie kwestia kanonizacji:

Grup błogosławionych z Ameryki Łacińskiej: ks. Andrzeja de Soveral, ks. Ambrożego Franciszka Ferro i bł. Mateusza Moreira z 27 Towarzyszami – męczenników, zabitych z nienawiści do wiary w Brazylii w 1645 r.; a także Krzysztofa, Antoniego i Jana, nastoletnich męczenników z Tlaxcala, zabitych w Meksyku w 1529 r.

Hiszpańskiego kapłana, pijara bł. Faustyna Mígueza (1831-1925), założyciela Zgromadzenia Córek Boskiej Pasterki, beatyfikowanego 25 października 1998 przez św. Jana Pawła II.

Bł. Angelo z Acri (Luki Antonio Falcone), włoskiego kapucyna żyjącego w latach 1669-1739.

Informacja ta stwarza nadzieję, że kanonizacja błogosławionych Hiacynty i Franciszka Marto będzie możliwa 13 maja w Fatimie – w setną rocznicę objawień.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 lutego 2017 15:42

Nie tylko Fatima. Seria objawień Maryjnych dotyczących losów Rosji

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.