W październiku II Warszawski Kongres Małżeństw
20 września 2016 | 10:15 | Jerzy Grzybowski, lk / bd Ⓒ Ⓟ
Jak lepiej rozumieć się w małżeństwie? – na to pytanie spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy II Warszawskiego Kongresu Małżeństw, który odbędzie się 8 i 9 października na terenie parafii Ofiarowania Pańskiego na stołecznym Ursynowie.
Spotkanie współorganizują Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie, Kościół Domowy oraz Mocni w Duchu.
Pierwsze pytania organizatorzy stawiają już w przedkongresowym zaproszeniu: „Jakże często brakuje nam cierpliwości w małżeństwie, wobec dzieci! Co robić, żeby mieć więcej cierpliwości? Jak się jej nauczyć? A może miłość powinna być niecierpliwa? Czy Pan Bóg ma cierpliwość wobec mnie?”.
Jednocześnie zapraszają, by posłuchać, ale także porozmawiać po prelekcji w kuluarach z ludźmi, którzy stawiają sobie podobne pytania i szukają odpowiedzi, jak sobie radzić z tym w życiu codziennym. „Zapraszamy wszystkich, którym zależy na coraz większej miłości w swoim małżeństwie i swojej rodzinie” – czytamy w zaproszeniu.
Myślą przewodnią Kongresu są słowa św. Pawła z Hymnu o Miłości: „Miłość cierpliwa jest” (1 Kor 13).
W programie dwudniowego spotkania znajdą się m.in. prelekcje oraz warsztaty na temat radzenia sobie z problemami w małżeństwie, w tym lepszego komunikowania się i uczenia się cierpliwości.
Jedną z konferencji wygłosi w sobotę 8 października Jerzy Grzybowski, współzałożyciel z żoną Ireną Ruchu Spotkania Małżeńskie.
Jest to międzynarodowe stowarzyszenie wiernych, zatwierdzone przez Stolicę Apostolską. W ciągu ponad 30 lat w Spotkaniach wypracowana została szkoła dialogu oparta na doświadczeniach psychologii komunikacji, teologii i nauki Kościoła.
Oprócz rekolekcji Stowarzyszenie oferuje również kursy przygotowawcze do sakramentu małżeństwa. Ważną gałęzią pracy Spotkań Małżeńskich jest także prowadzenie rekolekcji dla powtórnych związków po rozwodzie (tzw. małżeństw niesakramentalnych).
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.