Drukuj Powrót do artykułu

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów w Polańczyku

17.07.2017 , Solina / ar, pab / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

W Polańczyku rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów – tygodniowa akcja ewangelizacyjna organizowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej. Przez najbliższe dni świeccy wierni z całej Polski będą głosić Ewangelię na bieszczadzkich ulicach i szlakach. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła Katolicka Agencja Informacyjna.

„Ewangelizacja Bieszczadów to czas wiosny Kościoła. Podczas niej doświadczamy tego, o czym Jezus mówi w Ewangelii: ‚Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię całemu stworzeniu’” – mówi ks. Łukasz Nycz – koordynator projektu.

Ewangelizatorzy będą dzielić się swoją wiarą m. in. na zaporze solińskiej. Organizatorzy przygotowali pantomimy, scenki, pomniki ewangelizacyjne i krótkie uliczne przedstawienia. To wszystko ma zwrócić uwagę i sprowokować turystów do rozmowy na temat wiary.

„Chcemy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ewangelizacja Bieszczadów to czas kiedy wychodzimy w imię Jezusa, aby mówić wszystkim, że ich kocha. Kiedy idziemy z orędziem Ewangelii na plaże Jeziora Solińskiego czy bieszczadzkie szlaki chcemy pokazywać ludziom, że także tam jest z nimi Pan Bóg” – powiedział ks. Mariusz Ryba – moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji archidiecezji przemyskiej i organizator inicjatywy.

Co wieczór będą odbywać się również wieczorne spotkania m.in. z aktorką Patrycją Hurlak, projekcją filmu „Zerwany kłos”, inscenizacją drogi krzyżowej ulicami Polańczyka oraz wieczorem chwały nad Jeziorem Solińskim.

Ewangelizacja zakończy się w przyszłą niedzielę Eucharystią sprawowaną przez abp. Adama Szala – metropolitę przemyskiego, który patronuje akcji.

Ewangelizatorzy co roku gromadzą się przy sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, gdzie odbywa się Eucharystia z kazaniem kerygmatycznym, obrazem do Ewangelii, adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów to akcja, która ma już kilkunastoletnią tradycję. W latach 90. ks. Janusz Marszałek z młodymi ze wspólnoty ewangelizacyjnej Adonai, przemierzali bieszczadzkie szlaki i tam rozmawiali o Chrystusie z napotkanymi ludźmi. Z czasem akcja nabrała tempa i rozszerzyła się także na okolice Jeziora Solińskiego. W ewangelizację włączają się ludzie świeccy z całej Polski, reprezentujący różne wspólnoty żywego Kościoła.

Wersja do druku

Przeczytaj także

16 lipca 2017 18:21

Czy jesteśmy otwarci na przyjęcie Słowa Bożego?

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.