Drukuj Powrót do artykułu

W poniedziałek prezentacja przewodnika po najważniejszych zagadnieniach wiary pióra o. Andrzeja Koprowskiego SJ

09.09.2017 , mp, Warszawa, 09-09-2017 Ⓒ ℗

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na prezentację najnowszej książki – albumu Andrzeja Koprowskiego SJ i Francisco Rossi de Gasperis SJ, pt. „Na skrzyżowaniu dróg (Ekklesia) Jak Jezus Chrystus DLA NAS stworzył swój Kościół”.

Prezentacja odbędzie się 11 września (poniedziałek) o godz. 12. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, skwer. Kard. S. Wyszyńskiego 6, Warszawa.

Książka: „Na skrzyżowaniu dróg (Ekklesia) Jak Jezus Chrystus DLA NAS stworzył swój Kościół” zawiera – zakorzenione w biblijnych źródłach – nadzwyczaj cenne przemyślenia na temat istoty wiary, Kościoła i jego misji oraz tego, kim w istocie jest człowiek. Stanowi też doskonały, współczesny przewodnik po najważniejszych zagadnieniach wiary – w odniesieniu do wyzwań, jakie przed chrześcijaństwem stawia dzisiejszy, coraz bardziej komplikujący się świat.

W ramach prezentacji książki wystąpią:

Ks. Andrzej Koprowski SJ – autor, b. redaktor programowy Radia Watykańskiego,
Ks. Artur Filipowicz SJ – etyk, profesor Bobolanum,
Dorota Adbelmoula – b. rzecznik Światowych Dni Młodzieży, KAI,
Bogusław Spurgiasz – wydawca, KONTRAST,

Spotkanie poprowadzi Marcin Przeciszewski, KAI.

O. Andrzej Koprowski (ur. 1940), w latach 1971–1979 jest jednym z najbardziej znanych i zasłużonych polskich jezuitów. Był duszpasterzem akademickim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1977 r. doktoryzował się w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Od 1979 do 1983 pełnił funkcję rektora „Bobolanum”. W latach 1983–1989 przebywał w Rzymie, jako asystent generała zakonu ds. Europy Środkowej i Wschodniej. W latach 1989–1997 kierował nowo powstałą redakcją programów katolickich Telewizji Polskiej, a równocześnie w latach 1992-1997 też warszawskim oddziałem Katolickiego Biura Informacji i Inicjatyw Europejskich (OCIPE). W latach 1997-2003 był przełożonym prowincji wielkopolsko-mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego. W latach 2004 – 2015 pracował w Radiu Watykańskim jako dyrektor programowy rozgłośni.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.