W sierpniu po raz pierwszy Festiwal Muzyki Niezwykłej
05 lipca 2017 | 10:49 | md | Kraków Ⓒ Ⓟ
Europejskie sławy wystąpią w Krakowie podczas sierpniowego Festiwalu Muzyki Niezwykłej, który odbędzie się jako wydarzenie towarzyszące Warsztatom Muzyki Niezwykłej. Organizatorem obydwu jest Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny.
Festiwal Muzyki Niezwykłej odbędzie się po raz pierwszy. Według zamierzeń organizatorów, ma on wypełnić lukę w propozycji kulturalnej Krakowa, w której brakuje festiwalu muzyki sakralnej, który ściśle łączyłby dawne kompozycje z ich naturalnym, modlitewnym i liturgicznym kontekstem. Koncerty odbywać się będą w najpiękniejszych świątyniach w okolicach Rynku Głównego: w bazylice Mariackiej przy Rynku Głównym, w bazylice św. Franciszka przy ul. Franciszkańskiej oraz w bazylice Świętej Trójcy oo. dominikanów przy ul. Stolarskiej.
Podczas pięciu wieczorów, od 14 do 19 sierpnia, melomani będą mieli okazję usłyszeć europejskie sławy: zespół Alamire, belgijską grupę Graindealavoix, estoński Linnamuusikud oraz Divnę Ljubojević z Serbii – która poprowadzi także zajęcia podczas Warsztatów Muzyki Niezwykłej – z zespołem Melódi, a także Floripari i Perfugium z Krakowa. Wspólnym mianownikiem wszystkich koncertów będzie kult Najświętszej Maryi Panny, zilustrowany przez różne style muzyczne.
Festiwal dostępny i darmowy nie tylko dla uczestników odbywających się w tym samym czasie Warsztatów, ale dla wszystkich chętnych.
Organizatorem Festiwalu Muzyki Niezwykłej jest Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Od ponad dziesięciu lat organizuje ona różnorakie projekty religijne i kulturalne. Największym z dotychczasowych są Warsztaty Muzyki Niezwykłej, które w tym roku odbędą się po raz czwarty. Dotychczasowe edycje gromadziły po kilkaset osób, chcących poszerzać swoje umiejętności w śpiewie liturgicznym.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.