Drukuj Powrót do artykułu

W sobotę Festyn Trzech Króli – największe jasełka w Łodzi

03.01.2018 , az, Łódź, 03-01-2018 Ⓒ ℗

Największe jasełka w Łodzi przejdą 6 stycznia ul. Piotrkowską. Przewodzić im będą Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. Największą atrakcją będzie żywy wielbłąd, który będzie towarzyszył kolędnikom w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „Powrót Trzech Króli”.

Festyn rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w kościele pw. Zesłania Ducha Św. Po modlitwie Anioł Pański, z placu Wolności w kierunku bazyliki archikatedralnej wyruszy barwny korowód kolędników.

Podczas przemarszu uczestnicy wezmą udział w interaktywnych jasełkach odegranych w różnych punktach ulicy Piotrkowskiej przez grupę ponad 70 aktorów. Do wspólnego śpiewu kolęd będzie zachęcać grający na gitarach elektrycznych i perkusji zespół muzyczny – Diakonia Muzyczna wspólnoty „Światło Życie” oraz młodzieżowa orkiestra dęta. w Orszaku wezmą udział m.in. aktorzy na szczudłach i żywe zwierzęta, diabeł zionący ogniem i anioły rozdające dzieciom słodycze oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Każdy uczestnik Orszaku otrzyma tekturową koronę oraz śpiewnik z kolędami. Dzięki temu wszyscy będą mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie kolęd w wykonaniu zespołu „Mocni w Duchu”, który odbędzie się na placu katedralnym.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.