Drukuj Powrót do artykułu

W sobotę sesja inauguracyjna I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

12 marca 2018 | 14:10 | kk | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

Sesja inauguracyjna I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod hasłem „Przez wiarę i chrzest do świadectwa” odbędzie się 17 marca w Zielonej Górze. Liturgię pod przewodnictwem bp. Tadeusz Lityńskiego poprzedzi warsztat pastoralny i procesja ulicami miasta z księgą Ewangelii oraz relikwiami patronów parafii.

Po zakończeniu czasu przygotowania rozpoczyna swoje obrady. – Ponad 200 osób, duchownych i świeckich, reprezentujących różne stany życia i środowiska duszpasterskie naszej diecezji zostało wezwanych przez biskupa do bezpośredniego udziału w sesjach synodalnych – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, sekretarz generalny synodu.

– Ponieważ sesja inauguracyjna synodu, która ma głównie charakter liturgiczny i modlitewny, jest ważnym wydarzeniem w życiu naszego Kościoła lokalnego, dlatego biskup diecezjalny zaprasza na nią nie tylko bezpośrednich uczestników synodu, ale także delegacje wszystkich parafii oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń – dodaje.

Wszystko rozpocznie się w kościele pw. św. Józefa w Zielonej Górze. Tam o godz. 10.30 rozpocznie się warsztat pastoralny dla delegacji parafialnych, zwłaszcza Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz przedstawicieli ruchów, wspólnot i stowarzyszeń apostolskich. O godz. 14.00 rozpocznie się procesja liturgiczna z księgą Ewangelii i relikwiami świętych patronów do kościoła pw. Ducha Świętego. Tam o godz. 14.45 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Po zakończeniu liturgii uczestnicy synodu zbiorą się jeszcze na krótkiej sesji organizacyjnej.

Przypomnijmy, że właściwe obrady w całej diecezji poprzedziło pięć niedziel synodalnych oraz spotkania Parafialnych Zespołów Synodalnych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.