Drukuj Powrót do artykułu

Święcenia biskupie ks. Grzegorza Olszowskiego [TRANSMISJA]

12 września 2018 | 08:28 | archidiecezja katowicka | Katowica Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Archidiecezja Katowicka

W uroczystość Matki Bożej Piekarskiej, ks. prałat Grzegorz Olszowski przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia biskupie. Eucharystia rozpocznie się o godz. 12.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Współkonsekratorami będą: nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio oraz abp senior Damian Zimoń. Transmisja z uroczystości dostępna na portalu eKAI.pl.

Do udziału w uroczystości metropolita katowicki zaprosił wiernych świeckich, osoby konsekrowane i duchowieństwo a zwłaszcza wiernych z parafii pochodzenia nominata – parafii św. Wojciecha w Mikołowie oraz z parafii św. Antoniego z Padwy w Rybniku, w której do dnia ogłoszenia papieskiej nominacji pełnił urząd proboszcza. Zaproszenie skierował również do środowisk jego dotychczasowego posługiwania, w tym do Ruchu Światło-Życie i czcicieli Matki Bożej.

W komunikacie odczytanym w parafiach archidiecezji abp Skworc napisał m. in.: „Proszę całą archidiecezjalną wspólnotę o modlitwę w intencji Biskupa Nominata; prośmy dla niego o moc i światło Ducha Świętego, aby sprostał zadaniom, jakie Boża Opatrzność przed nim postawi.

Posługę nowego biskupa zawierzamy opiece Matki Bożej Piekarskiej, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, a także świętych patronów, których nominat wpisał w swój herb biskupi: św. Grzegorza Wielkiego, św. Wojciecha i św. Antoniego z Padwy.

Hasłem posługi nowego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji są słowa pochodzące z zakończenia hymnu o uniżeniu i wywyższeniu Jezusa z Listu św. Pawła do Filipian: Ku chwale Boga Ojca. Niech zatem cała pasterska posługa biskupa Grzegorza będzie wytrwałą realizacją obranych słów”.

Uroczystość transmitujemy dzięki uprzejmości Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.