Drukuj Powrót do artykułu

W tym roku bożonarodzeniowa choinka na placu św. Piotra z Polski

25.10.2017 , Watykan / st (KAI) / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. Joanna Kosinska / Unsplash

Po dwudziestu latach na placu św. Piotra stanie ponownie choinka z Polski – poinformował Gubernatorat Państwa Watykańskiego. Będzie to masywny świerk o wysokości 28 metrów, maksymalnym obwodzie około 10 metrów pochodzący z diecezji ełckiej.

Drzewo zostanie ścięte przez służby Lasów Państwowych, a następnie przewiezione przez całą Europę do Watykanu. Po raz drugi na Placu św. Piotra stanie choinka z Polski. W 1997 r. był to świerk z okolic Zakopanego, jako dar dziękczynny górali za VI pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski oraz jego wizytę na Podhalu i w Zakopanem.

W tym roku tradycyjny żłóbek przygotuje benedyktyńskie opactwo terytorialne Montevergine w metropolii Benewentu w regionie Kampania w południowych Włoszech. Ozdoby przygotują dzieci chore, leczone we Włoszech na oddziałach onkologicznych.

Czytaj także: Stan zdrowia Benedykta XVI jest całkiem dobry

7 grudnia rano delegacja polska, przedstawiciele Kampanii oraz delegacja młodych artystów zostaną przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. Tego samego dnia o godz. 16.30 odbędzie się uroczystość zapalenia świateł. Choinka wraz ze żłóbkiem pozostaną na placu św. Piotra do 7 stycznia – uroczystości Chrztu Pańskiego, kończącej liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Wersja do druku

Przeczytaj także

25 października 2017 08:49

Kraków podziękował abp. Rysiowi

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.