Drukuj Powrót do artykułu

Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor w Wadowicach

09.08.2018 , luk / pz, Wadowice Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Już 8 września w Wadowicach odbędzie się 2. Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Trasa biegu poprowadzi wadowickimi ulicami, którymi kiedyś przechadzał się papież Jan Paweł II. – Chcemy przypominać w taki sposób osobę Jana Pawła II, który był wielkim miłośnikiem sportów i wędrówek po górach. Celem inicjatywy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocja zdrowego trybu życia – wyjaśnia Stanisław Proszek, koordynator biegu z ramienia Instytutu.

W ramach wydarzenia przygotowano 2 trasy. Główny bieg o dystansie 5 km rozpocznie się i zakończy przy placu Jana Pawła II w Wadowicach (ul. Adama Mickiewicza). Może w nim wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat. Dodatkowo odbędzie się również „Bieg Lolka” dla dzieci w wieku 3-7 lat, którego dystans wyniesie 200 metrów.

Zgłoszenia chęci udziału w biegu przyjmowane są do 6 września. Każde zgłoszenie to cegiełka na cele charytatywne. Zapisy w dniu biegu przewidziano tylko w przypadku dostępności wolnych miejsc. Uczestnicy wrześniowego wydarzenia mogą liczyć na pakiet startowy, w którym znajdą się: pamiątkowy medal, koszulka i posiłek regeneracyjny. Nie zabraknie również słynnej wadowickiej kremówki.

Szczegółowe informacje o biegu oraz sposobie zapisów dostępne są pod adresem www.biegdobroczynnosci.pl. Realizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Bieg jest częścią Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, która jest przyznawana osobom, wyróżniającym się szczególnymi zasługami na rzecz szerzenia dialogu w wymiarze kulturowym, społecznym i międzyreligijnym oraz kierującym się w swoim życiu i działalności nauką papieża Polaka. Została ona ustanowiona w 2016 r. Nagroda upamiętnia też Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce w tym samym roku.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.